Malaizija

Apie šalį

Malaizija – šalis, kuri skiriasi nuo kitų šio regiono šalių unikaliu egzotikos, daugiaamžės kultūros ir aukščiausio lygio išsivystymo dariniu. Šioje šalyje stebėtinai persipynė senovė ir dabartis.
Visai neseniai Malaizijoje įvyko „ekonominis stebuklas“. Dabar sostinė Kvala Lumpūras – tai didžiulis megapolis, šiuolaikiškas verslo centras, kuriame gyvenimas „verda“.
Nežiūrint į vykstančius globalizacijos procesus, ir dideliuose miestuose, ir mažuose kaimeliuose
puoselėjamos nacionalinės tradicijos, išsaugomi senovės kultūros ir architektūros paminklai. Žavingoji Malaizija vilioja ir patyrusius keliautojus, ir naujokus – visus, kurie stengiasi atrasti jos grožybes.
„Salamat Datang!“ – malajų kalboje tai reiškia „Sveiki atvykę!“. Šis pasisveikinimas ne tik žodžiose, bet matomas ir žmonių veiduose, gestuose ir betarpiškame jų draugiškume.
Pasisveikinimas atspindi džiaugsmingą šalies žavesį ir nuoširdų svetingumą.
Malaizija – tai antroji, po Singapūro, ekonomiškai išsivysčiusi šalis regione. Čia yra vienas aukščiausių pasaulyje pastatų – Petrona Twin Towers dangoraižis,
trečias pagal aukštį televizijos bokštas Menara Kuala Lumpur, didžiausia Masjid Negara mečetė Azijoje,
trečias pagal ilgį Penango tiltas, vienas geriausių Azijoje Okeonariumų ir kt.
Malaizija – tai nepaprasta ir pasakiška šalis, iš pirmo žvilgsnio užburianti keliatojus. Čia visus metus šviečia saulė, vyksta įvairiausi festivaliai ir šventės.
 

 
  
 
 
Geografinė padėtis. Malaizija – valstybė Pietryčių Azijoje, susideda iš Vakarų Malaizijos (Malakos pusiasalio pietuose) ir Rytų Malaizijos (Kalimantano salos šiaurėje). Rytų Malaizija vakaruose ir rytuose ribojasi su Indonezija, sienos ilgis 1782 km, šiaurės rytuose – su Brunėjumi (381 km). Šalies krantus šiaurėje skalauja Pietų Kinijos jūra, šiaurės rytuose – Sulaus jūra, rytuose – Sulavesio jūra, vakaruose – Malakos sąsiauris, skiriantis nuo Sumatros salos.

Plotas. 329 750 km².

Klimatas. Klimatas jūrinis ekvatorinis. Visus metus laikosi karšti orai. Vidutinė metinė oro temperatūra svyruoja nuo 25 ºC iki 28 ºC. Pakrantės rajonuose diena būna 30-36 ºC. Kalnuose klimatas musoninis subekvatorinis.

Sostinė. Kvala Lumpūras – paprastai vadinama Kej El, kas reiškia “Sodų ir ugnies miestas”. Tai šiuolaikinis Azijos miestas, stambus industrijos centras, ir tuo pačiu išlaikęs savo nepaprastą savitumą.

Miestai. Putrajaya yra naujasis šalies administracinis centras, kuriame įsikūrė šalies vyriausybė.

Gyventojai. 24,4 mln.

Kalbos. Valstybinė kalba - malajiečių. Taip pat vartojamos anglų, kinų ir tamilų kalbos.

Religija. Islamas - apie 50 % šalies gyventojų. Kitos religijos - budizmas, konfucianizmas, induizmas.

Valiuta. Piniginis vienetas - ringitas (Malaizijos doleris), kurį sudaro 100 senamų. Daugumoje parduotuvių ir restoranų galima atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis.

Laikas. Laiko juosta UTC+8. Vasaros laikas neįvedamas. Skiriasi nuo Lietuvos laiko + 6 val., vasaros metu +5 val.

Vizos. Lietuvos Respublikos piliečiams viza nereikalinga (iki 30 d.).
 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos

Pavadinimas Trukmė Data Kaina  

Atgal