Kinija

Apie šalį

  
 
Geografinė padėtis. Kinija – valstybė rytų Azijoje. Ribojasi su Afganistanu, Butanu, Mianmaru, Indija, Kazachstanu, Kirgizstanu, Laosu, Mongolija, Nepalu, Šiaurės Korėja, Pakistanu, Rusija, Tadžikistanu ir Vietnamu. Atskirų Kinijos regionų geografinės ir klimatinės charakteristikos labai skiriasi. Geltonosios ir Rytų Kinijos jūrų pakrančių aliūvinės lygumos gausiai apgyvendintos, o Vidinės Mongolijos kraštovaizdyje dominuoja stepės. Pietų Kinijoje daug kalnų. Centro rytuose išsidėsčiusios dviejų didžiausių Kinijos upių – Huanghe ir Jangdzės – deltos. Kitos didelės upės – Sidziangas, Mekongas, Brahmaputra ir Amūras. Vakaruose iškilę dideli kalnų masyvai, visų pirma Himalajai, taip pat aukštos plokštikalnės, dykumos. Nuo kaimyninių valstybių Kiniją skiria įvairios gamtinės kliūtys: rytuose ir pietryčiuose jūros (Geltonoji jūra, Rytų Kinijos jūra ir Pietų Kinijos jūra), pietuose, pietvakariuose, vakaruose ir šiaurės vakaruose - aukšti kalnų masyvai, šiaurėje - stepės ir dykumos, o šiaurės rytuose - upės (Amūras ir Usūris).

Plotas. 9 596 960 kv. kilometrų. Ketvirta pagal dydį valstybė pasaulyje.

Klimatas. Kinijos klimatas įvairiuose regionuose labai skiriasi. Į šiaurinę zoną (kuriai priklauso Pekinas) žiemą ateina arktinis šaltis. Centrinėje zonoje (su Šanchajumi) klimatas švelnesnis, skirtumas tarp žiemos ir vasaros nėra toks ryškus. Pietinėse Kinijos provincijose vyrauja subtropinis klimatas su musoniniais sezonais.

Sostinė. Pekinas.

Politinė sistema. Šalies pavadinimas – Kinijos Liaudies Respublika. Nuo Kinijos Liaudies Respublikos paskelbimo 1949 m. valdančioji partija yra Kinijos komunistų partija. Kinijoje egzistuoja dar aštuonios partijos, esančios pavaldžios valdančiajai. Administraciniu suskirstymas. Kinija suskirstyta į provincijas, autonominius regionus, specialiuosius administracinius regionus ir išskirtuosius miestus.

Gyventojai. Kinijoje gyvena apie 1,3 mlrd. žmonių, kas sudaro apie 20 % visų pasaulio gyventojų. Apie 20,8 % yra jaunesni nei 14 metų, 71,4 % yra nuo 15 iki 64 metų, 7,7 % yra vyresni nei 65 metai.didžiausia valstybė pasaulyje pagal gyventojų skaičių.

Valiuta. Ženmibi juanis yra Kinijos valiuta nuo 1948. Ženmibi juanis padalintas į 10 jiao, kurių kiekvienas padalintas į 10 fenų.

Kalba. Oficiali Kinijos kalba yra kinų. Tai toninė kalba, priklausanti kinų-tibetiečių kalboms.

Religija. Kinijoje yra trys pagrindinės religijos: budizmas, taoizmas ir islamas. Budizmas – tai neatsiejama Kinijos kultūros ir istorijos dalis. Šios religijos istorija trunka daugiau kaip 2000 metų. Taoizmo istorija trunka apie 1700 metų. Filosofas, gyvenęs 6 a. prieš Kr., sukūrė pagrindinius šios religijos principus – Yin (moteriškasis pradas) ir Yang (vyriškasis pradas), būtent šie principai sukuria visatoje pusiausvyrą. Islamas Kinijoje paplito 7 a., dabartinėje Kinijoje yra 10 etninių grupių (kirgizai, mongolai ir t.t.), išpažįstančių islamą, tai sudaro apie 18 mln.gyv. Taip pat yra nedidelės katalikų ir protestantų religijos grupės: katalikų – 4 mln. gyv., protestantų – 10 mln. gyv.

Laikas. Laiko juosta UTC + 8. Vasaros laikas neįvedamas.

Vizos. Lietuvos piliečiams reikalinga viza vykstant į Kiniją.
 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos

Pavadinimas Trukmė Data Kaina  
Kinija – Didysis Kinijos turas 15d  / 13n Pasirinktinai nuo 1560 EUR Užsakyti Užklausti
Kinija – Didysis Kinijos turas ir Honkongas 15d  / 13n Pasirinktinai nuo 2300 EUR Užsakyti Užklausti
KINIJA: Pekinas ir poilsis HAINANO saloje 15d  / 13n Pasirinktinai nuo 1350 EUR Užsakyti Užklausti
Kinija: Pekinas, Šanchajus ir poilsis Hainano saloje 15d  / 13n Pasirinktinai nuo 1430 EUR Užsakyti Užklausti
Kinija: Pekinas, Sianas, Guilinas, Šanchajus 15d  / 13n Pasirinktinai nuo 1750 EUR Užsakyti Užklausti
Kinija: Pekinas, Sianas, Luojangas 8d  / 6n Pasirinktinai nuo 840 EUR Užsakyti Užklausti
Kinija: Pekinas, Sianas, Šanchajus, Sudžou 8d  / 6n Pasirinktinai nuo 920 EUR Užsakyti Užklausti

Atgal