Indija

Apie šalį

Jau pats šalies pavadinimas audrina mūsų vaizduotę pasakišku paslaptingumu, visagaliais maharadžiomis, didingais bei išdidžiais drambliais ir tigrais, nepalaužiama Gandi valia ilgoje kovoje už šalies nepriklausomybę.

INDIJA – tai neapsakomo grožio ir egzotikos šalis, tai nuostabiausių spalvų ir kontrastų kraštas. Dieviškas gėlių ir santalmedžio aromatas, nepasiekiamas ir didingas Himalajų kalnyno grožis, nesibaigiantys paplūdimiai, smaragdiniai Indijos vandenyno vandenys, senovės paslaptimi dvelkiančios šventovės, prekybos gatvių siautulys, senovės tradicijos ir dabartis – visa tai INDIJA.

Aplankę Indiją, Jūs pajusite dvasinę ramybę ir pakilimą, pajusite visą šios šalies įvairovę, įvertinsite stebuklingą induistų šventovių grožį ir musulmoniškų mečečių elegantišką griežtumą, pamatysite jausmingus ir gracingus “užmirštų” senovės miestų architektūros šedevrus.
 
 
     
 
 
Geografija. Indija – valstybė Pietryčių Azijoje. Užima Indostano pusiasalį ir dalį žemyno. Šiaurės vakaruose ribojasi su Pakistanu ir Afganistanu, šiaurėje su Kinija, Nepalu, Butanu, rytuose su Birma ir Bangladešu. Vakaruose prieina prie Arabijos jūros, rytuose prie Bengalijos įlankos. Netoli Indijos krantų yra salų valstybės – Šri Lanka, Maldyvai ir Indonezija. Šiaurėje ir šiaurės rytuose Indijos gamtines sienas sudaro Himalajai – aukščiausias pasaulio kalnynas, kurį pačiuose šalies šiaurės vakaruose nuo Karakorumo skiria Indo aukštupio slėnis. Likusi šiaurinė, rytinė ir centrinė dalis priklauso Indo-Gango lygumai. Vakaruose, pasienyje su Pakistanu, driekiasi Tharo dykuma. Beveik visą pietų teritoriją užima Dekano pusiasalis. Jį supa dvi kalvų grandinės – Vakarų Ghatai ir Rytų Ghatai.

Plotas. 3 287 590 km²; septinta pagal plotą pasaulio šalis.

Klimatas. Musoninis subekvatorinis, šiaurėje – musoninis tropinis. Ryškūs trys metų laikai: karštas ir drėgnas su vyraujančiu pietvakarių musonu (birželis–spalis, oro temperatūra 35 °C); sausas, palyginti vėsus, su vyraujančiu šiaurės-rytų pasatu (lapkritis – vasaris, oro temperatūra, 10–27 °C); labai karštas, sausas pereinamasis (kovas–gegužė, oro temperatūra 38–46 °C). Birželio mėnesį, prasidėjus lietaus sezonui, maloniausia lankytis Radžastane ir gėrėtis dykumų peizažais. Rugsėjo pabaigoje prasideda geriausias laikas turizmo sezonui – giedras dangus, maloniai šildanti saulė, rudens vėsa. Šalčiausi yra gruodis ir sausis, tuomet Himalajuose – slidinėjimo sezono įkarštis. Karščiausiais kovo–gegužės mėnesiais geriausia vykti į kalnų rajonus arba į žygius Himalajuose.

Sostinė. Delis (11,5 mln.).

Didžiausi miestai. Mumbajus (Bombėjus) 13 mln., Bangalūras 5,3 mln., Kalkuta 4,6 mln., Madrasas 4,4 mln.

Politinė sistema. Federacinė respublika. Pilnas šalies pavadinimas – Indijos Respublika. Šalies vadovas – Prezidentas. Vykdomoji valdžia priklauso Ministrui pirmininkui, įstatymų leidžiamoji – dviejų rūmų Parlamentui. Administraciniu atžvilgiu šalis suskirstyta į 28 valstijas (kurio s suskirstytos į apskritis), 6 sąjungines teritorijas ir Sostinės Teritoriją. Nepriklausomybė atgauta nuo Jungtinės Karalystės
1947 m. rugpjūčio 15 d.
Gyventojai. Indijoje gyvena virš 1,1 milijardo gyventojų (antra pagal gyventojų skaičių šalis pasaulyje).

Kalbos. Valstybinė kalba – hindi ir anglų. Dar 22 kalbos yra laikomos oficialiomis kalbomis atskirose šalies valstijose.

Religija. Dauguma šalies gyventojų yra induistai – 80,5 %, musulmonai – 13,4 %, krikščionys – 2,3 %, sikhai – 1,9 %, budistai – 0,8 %, džainistai – 0,4 %.

Pinigai. Indijos rupija (INR) = 100 paisų.

Laikas. Laiko juosta UTC+5:30. Vasaros laikas netaikomas. Lenkia Lietuvos laiką +3,5 val., vasarą +2,5 val.
 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos

Atgal