Data Trukmė Kaina    
Pasirinktinai 14d  / 11n nuo 899 EUR Užsakyti Užklausti

Kelionės programa

TROPIKŲ ROJUS
(Kolombas–Pinavela–Kandis–Peradenija–Nuvara Elija–Jala–Galė)
 
Kelionės datos:
pagal individualų užsakymą

Kelionės trukmė 14 dienų / 11 nakvynių

Kelionės kaina:
nuo 899 Eur

 
1 diena. Vilnius–Kolombas (Colombo)
Skrydis Vilniaus–Europos miestas–Kolombas. 
2 diena. Kolombas
Atvykimas į tarptautinį Kolombo oro uostą. Įvažiavimo į šalį formalumų tvarkymas. Sutikimas, pervežimas ir apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė, nakvynė.
3 diena. Kolombas–Pinavela (Pinnawala)–Kandis (Kandy)
Pusryčiai. Išvykimas į Kandį. Pakeliui sustojimas Pinaveloje ir ekskursija į dramblių prieglaudą. Ši prieglauda lankytojams buvo atidaryta 1975 metais. Joje auginami džiunglėse rasti be tėvų likę drambliukai. Pamatysite kasdienines dramblių eitynes ir maudynes upėje. Vėliau apsilankysite prieskonių sode. Antroje dienos pusėje atvykimas į Kandį. Apžvalginė ekskursija po miestą. Nacionalinis amatų centras. Apsilankymas Budos Danties šventykloje (UNESCO objektas). Nacionalinių šokių programa. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė, nakvynė.
4 diena. Kandis–Peradenija (Peradeniya)–Nuvara Elija (Nuwara Ellya)
Pusryčiai. Ekskursija į Karališkąjį botanikos sodą Peradenijoje. Išvykimas į Nuvara Eliją, pakeliui apsilankysite pusbrangių akmenų fabrike-muziejuje. Po pietų apsilankysite arbatos plantacijoje ir fabrike, sustosite prie Rambodos krioklio. Ceilono arbata pagal savo unikalias charakteristikas pripažinta geriausia arbata pasaulyje. Atvykimas į vieną iš populiariausių vietų šalyje – Nuvara Eliją. Kurortas įsikūręs 1884 metrų aukštyje, aukščiausio šalyje Pidurutalagalos kalno papėdėje, apsuptas arbatos plantacijomis. Miestelis pastatytas grynai angliškajame stiliuje: jaukūs nameliai su mansardomis ir balkonais, pašto pastatas su laikrodžio bokštu, anglikonų bažnyčia, Viktorijos parkas, hipodromas, todėl vadinamas „mažąja Anglija“. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė, nakvynė.
5 diena. Nuvara Elija–Jala(Yala)
Pusryčiai. Išvykimas į Jalos nacionalinį parką. Pakeliui sustojimas prie Ravanos krioklio. Iškyla džipais į Jalos parką. Tai nuostabaus grožio, turistų mėgiamas, gamtos kampelis. Čia galima pamatyti ne tik dramblius, buivolus, antilopes, bet ir daugybę didžiųjų kormoranų, garnių, fazanų, povų ir kitų paukščių. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė, nakvynė.
6 diena. Jala–Galė (Galle)–Pajūrio kurortas
Pusryčiai. Išvykimas į pajūrio kurortą. Pakeliui sustojimas ir ekskursija Galės mieste. Salos pietuose esantis uostas garsėja išlikusiu XVII a. fortu, taip pat gaminiais iš aukso ir sidabro, keramika, nėriniais. Apsilankymas vėžlių fermoje. Atvykimas į pasirinktą viešbutį, apgyvendinimas. Vakarienė, nakvynė.
7–12 dienos. Pajūrio kurortas
Poilsis prie Indijos vandenyno.
13 diena. Pajūrio kurortas–Kolombas
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Kolombą. Išvykimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.
14 diena. Kolombas–Vilnius
Atvykimas į Vilnių.

Kelionės kaina
 
VIEŠBUTIS 3*, pusryčiai ir vakarienė
nuo 899
Eur

VIEŠBUTIS 4*, pusryčiai ir vakarienė
nuo 950
Eur
 
VIEŠBUTIS 5*, pusryčiai ir vakarienė
nuo
1130 Eur

Pastabos

Kainos nurodytos vienam asmeniui dviviečiame kambaryje.
Dėl kitų kainų ir papildomos informacijos prašome teirautis tel. (8 5)  249 7878; mob. 8 620  88 506, 8 614  88 055.

Pateikiama galima mažiausia šios kelionės kaina, konkreti kelionės kaina priklauso nuo pasirinktos kelionės datos (poilsio sezono), viešbučių ir paslaugų kainos, valiutų kursų svyravimo.
!!! Laikotarpyje nuo 2015 12 25 iki 2016 01 10 taikoma priemoka.
Apgyvendinimas visuose viešbučiuose nuo 12.00 val.
Kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės maršrutą bei lankytinų vietų eiliškumą, išlaikant pagrindinę programą.
Minimalus keliaujančiųjų skaičius – 2.
Šią kelionę organizuoja Kelionių organizatorius VEGATURAS.

Kelionę galima įsigyti internetu arba nuotoliniu būdu.
 
Į kainą įskaičiuota:

 
 • sutikimas ir pervežimas oro uostas–viešbutis–oro uostas;
 • 4 nakvynės turo metu viešbučiuose su pusryčiais ir vakariene pagal programą; 
 • 7 nakvynės poilsio prie vandenyno metu pasirinktos kategorijos viešbutyje su pusryčiais ir vakariene;
 • ekskursijos ir pervežimai pagal programą;
 • vietinio gido paslaugos (anglų / rusų kalba);
 • folkloro programa Kandyje;
 • bilietai į lankomus objektus pagal programą.
 
Papildomos išlaidos:

 
 • skrydis Vilnius–Europos miestas–Kolombas–Europos miestas–Vilnius;
 • medicininių išlaidų draudimas;
 • Šri Lankos viza (išduodama atvykus į šalį);
 • asmeninės išlaidos;
 • gėrimai vakarienės metu;
 • arbatpinigiai gidui, vairuotojui ir kt.

Apie šalį

 Pasaulio žemėlapyje Šri Lanka (Ceilonas) atrodo lyg mažutis arbatos lašelis Indijos vandenyno platybėse. Kokiais tik epitetais nevadino šios šalies preityje ir dabar: “Indijos vandenyno perlas”, “stebuklinga sala”, “tropikų rojus”.

Šis nedidelis žemės lopinėlis savo neapsakomu grožiu, tradicijomis, istorijos ir kultūros turtingumu prilygsta visam kontinentui. Apsilankę Šri Lankoje, Jūs pamatysite ne tik egzotišką gamtą – neaprėpiamas, palmėmis apaugusias, smėlėtas pakrantes, slėnius ir kalnus, upes ir ežerus, įspūdingus krioklius, egzotiškus augalus ir gyvūnus, bet ir visame pasaulyje garsius senovės civilizacijų kultūros paminklus – budistų vienuolyną Dambuloje, Sigirijos kalną, Budos Danties šventyklą Kandyje, Ruvanvelio šventovę, Gal Vihare skulptūrinį ansamblį ir kt.

ŠRI LANKA – LAIMINGA žemė, nes joje gyvena draugiški, geri, nuoširdūs žmonės. Kur Jūs bebūtumėte – visur Jus sutiks draugiškai besišypsantys žmonės su tradiciniu pasisveikinimu “ajubovan” – “sveikatos Jums ilgam”.

ŠRI LANKA – tai ramybė ir gamtos didingumas, kurie neatsiejamai susiję su žmonių gyvenimo paprastumu ir natūralumu.
  

Geografinė padėtis. Šri Lankos Demokratinė Socialistinė Respublika (iki 1972 m. Ceilonas) – valstybė Pietų Azijoje, Šri Lankos saloje. Sala Indijos vandenyne, į pietryčius nuo Indostano pusiasalio. Salos pavadinimas išvertus iš sinhalų kalbos – “didžioji žemė”. Krantai daugiausia žemi, dažnai lagūniniai, daugelyje vietų juos supa koralų rifai. Apie 80 % šalies teritorijos užima lygumos. Salos centre yra kalnynas, aukščiausias taškas – Pidurutalagalos kalnas (2524 m). Pakrantė – tai šimtai kilometrų puikių palmėmis apaugusių paplūdimių (pakrantės ilgis 1340 km). Salos ilgis šiaurės-pietų kryptimi – 430 km, vakarų-rytų – 224 km. Ilgiausia upė – Mahavelis (apie 322 km).

Plotas. 65600 kv. kilometrų.

Klimatas. Klimatas šiaurėje ir rytuose – musoninis subekvatorinis, pietuose ir vakaruose – jūrinis ekvatorinis. Pats karščiausias metu laikas – kovo ir balandžio mėn., kuomet temperatūra siekia net iki 38ºC. Nuo lapkričio iki sausio mėn. būna vėsiau, temperatūra iki 30º C. Vidutinė metinė temperatūra lygumose - 26-30ºC, kalnuose - 15-20ºC. Vandens temperatūra nebūna žemesnė nei 25ºC, jūros vanduo visuomet švarus, neskaitant trumpo musoninio lietaus periodo, kuris trunka apie 10 dienų (gegužės pabaiga – birželio pradžia).

Sostinė. Kolombas.

Miestai. Dehivala-Mount Lavinija, Moratuva, Džafna, Kandis, Trinkomalis, Galė.

Valiuta. Šri Lankos rupija (LKR), kurioje yra 100 centų. Apyvartoje sekančio nominalo banknotai: 10, 20, 50, 100, 500, 1000.
 
Gyventojai. Šalyje gyvena apie 18 milijonų gyventojų. Apie 74 % gyventojų sudaro sinhalai, 18 % - tamilai, 7% - maurai, 1 % - kiti.

Kalbos. Valstybinė kalba – sinhalų. Ja kalba apie 74 % šalies gyventojų. Anglų kalba vartojama vyriausybinėse įstaigose, ja kalba apie 10 % gyventojų.
Religija. Budistai – 69%, induistai – 15%, krikščionys – 8%, musulmonai – 8%. Religija ir kultūra nuo senų laikų sudaro bendrą visumą. Budistų ir induistų šventovės, krikščionių bažnyčios, musulmonų mečetės yra šalia, harmoningai papildydamos viena kitą.

Vizos. Turistams, kurie Šri Lankoje nesiruošia prabūti ilgiau kaip 30 parų, viza nereikalinga.

Laikas. Skiriasi nuo Lietuvos + 4.00 val. Nuo kovo pabaigos iki rugsėjo pabaigos įvedamas vasaros laikas.

Transportas. Pagrindinė transporto rūšis yra automobilių transportas. Saloje yra apie 76 tūkstančiai kilometrų kelių, iš jų apie 28 tūkst. su bitumine danga. Kelių eismas – kairės pusės. Geležinkelio kelių yra apie 2 tūkst. km. Saloje yra 13 veikiančių oro uostų.
 
Papildoma informacija

Sveikata. Vykstant į Šri Lanką specialių skiepų nereikia. Tai epidemiologiškai švari šalis. Galima gerti tik virintą vandenį, kuris yra kieviename kambaryje termose, arba gėrimus gamykliniame įpakavime. Rekomenduojama pasiimti su savimi vaistų nuo virškinimo trakto sutrikimo – Festal arba aktyvuotos anglies tablečių.

Istorija.
Šalies istorija skaičiuojama nuo V a. pr. Kr., kuomet išeiviai iš Indijos atsikėlė į salą. Vėliau susikūrė Sinhalų valstybė. Iki mūsų laikų išliko senovės miestų, gigantiškų vandens saugyklų, tvirtovių ir rūmų griuvėsiai, kurie patvirtina apie aukšto lygio civilizacijos egzistavimą saloje. Rašytinė Šri Lankos istorija siejama su budizmo, kuris iki šių dienų išliko savo pirmykštėje formoje, atsiradimu daugiau kaip prieš 2000 metų.
Šalis ilgą laiką buvo kolonija. Ją įvairiais laiko tarpais valdė Portugalija, Olandija, Anglija. Todėl daug būdingų šioms tautoms bruožų atsispindi šalies kultūroje, tradicijose, ekonomikoje, architektūroje. Portugalai pastatė daug katalikiškų bažnyčių, tvirtovių, vietinius gyventojus pavadino tokiomis populiariomis Portugalijoje pavardėmis kaip Fernando, Pereira ir kt. Olandai pastatė vandentekį, nusausino žemumas. Anglai pasodino arbatos plantacijas, nutiesė geležinkelį, pastatė ligonines ir mokyklas.
1948 m. Didžioji Britanija suteikė Ceilonui nepriklausomybę.


 
 

Kelionės ir kainos

Pavadinimas Trukmė Data Kaina  
Šri Lanka – Simbolinės vestuvės „Stebuklų saloje“ 12d  / 10n Pasirinktinai nuo 1880 EUR Užsakyti Užklausti
Šri Lanka – Didysis Šri Lankos turas 14d  / 11n Pasirinktinai nuo 1120 EUR Užsakyti Užklausti
Šri Lanka – Gydomoji Ajurvedos galia 14d  / 11n Pasirinktinai nuo 1880 EUR Užsakyti Užklausti
Šri Lanka – Indijos vandenyno perlas 14d  / 11n Pasirinktinai nuo 990 EUR Užsakyti Užklausti
Šri Lanka – Senovės civilizacijos 14d  / 11n Pasirinktinai nuo 950 EUR Užsakyti Užklausti
Šri Lanka – Stebuklų sala 14d  / 11n Pasirinktinai nuo 830 EUR Užsakyti Užklausti
Šri Lanka – Tradicinės šrilankietiškos vestuvės 14d  / 11n Pasirinktinai nuo 2800 EUR Užsakyti Užklausti
Šri Lanka – Tropikų rojus 14d  / 11n Pasirinktinai nuo 899 EUR Užsakyti Užklausti
Šri Lanka – vestuvės „STEBUKLŲ SALOJE“ 14d  / 11n Pasirinktinai nuo 2200 EUR Užsakyti Užklausti
Šri Lanka–Maldyvai: Stebuklų sala ir poilsis Maldyvuose 13d  / 10n Pasirinktinai nuo 1280 EUR Užsakyti Užklausti