Data Trukmė Kaina    
Pasirinktinai 8d  / 7n nuo 450 EUR Užsakyti Užklausti

Kelionės programa

 
 
 Pažintinė kelionė PAŽINTIS SU PORTUGALIJA
Lisabona–*Evora–*Obidosas–*Batalija–*Alkobasa–*Tomaras–Sintra–Rokos kyšulys–Kaskaisas–Estorilis–Portas–*Gimarainsas–*Braga–Koimbra–Fatima–Grutas da Moeda–Lisabona

Kelionės datos: kiekvieną trečiadienį

Kelionės trukmė 8 dienos / 7 nakvynės (Lisabona – 5 n.; Portas – 2 n.)

1 diena (trečiadienis). Vilnius–Lisabona
Skrydis Vilnius–Europos miestas–Lisabona. Atvykimas į Lisaboną. Pervežimas iš oro uosto į viešbutį, apgyvendinimas viešbutyje. Laisvas laikas. Nakvynė.

2 diena (ketvirtadienis). Lisabona–*Evora–Lisabona
Pusryčiai. Laisvas laikas. Už papildomą mokestį ekskursija į istorininį *Evoros miestą. Pravažiuosite garsiuoju Balandžio 25-osios tiltu, pakibusiu virš Težo upės, pamatysite didingą Kristaus Karaliaus statulą išskėstomis rankomis, kuri yra garsiosios Rio de Žaneiro statulos kopija. Ekskursija pėsčiomis po Evorą. Jūsų laukia nuostabūs kontrastai: vingiuotų gatvelių labirintai, saulės nušviestos aikštės, Renesanso epochos fontanai, maurų kiemeliai, gotikiniai portalai. Apsilankysite Šv. Pranciškaus bažnyčioje, kurioje yra iš žmonių kaulų padaryta Capela dos Ossos koplyčia, XII a. miesto Katedroje, romėnų šventykloje.
15:30–18:30 val. apžvalginė ekskursija autobusu po Lisaboną: Laisvės prospektas, Restauratorių aikštė, Rossio aikštė su garsiąja karaliaus Pedro IV statula, puošniais bronziniais baroko stiliaus fontanais, žymiausiu Nacionalinio Dona Marija II teatro pastatu, Komercijos aikštė. Vėliau apsilankysite gotikiniame Šv. Jeronimo vienuolyne, pamatysite svarbiausią miesto simbolį – XVI a. Belemo bokštą, Atradėjų monumentą.
Vakare už papildomą mokestį *vakarienė restorane ir fado muzikos atlikėjų koncertas. Nakvynė.

 
3 diena (penktadienis). Lisabona–*Obidosas–*Batalija–*Alkobasa–*Tomaras–Lisabona
Pusryčiai. Savarankiška pažintis su Lisabona. Už papildomą mokestį ekskursija po istorinius Obidoso, Batalijos, Alkobaso, Tomaro miestelius. Apsilankysite viduramžių Obidoso mieste. Vėliau apsilankysite pasaulinio garso Alkobaso ir Batalijos vienuolynuose. Sustojimas Tomaro miestelyje. Apsilankysite tamplierių ordino vienuolyne. Jį XII a. pradėjo statyti tamplieriai, gindami savo sienas nuo maurų. Sugrįžimas į Lisaboną. Nakvynė.


4 diena (šeštadienis). Lisabona–Sintra–Rokos kyšulys–Kaskaisas–Estorilis–Lisabona
Pusryčiai. Savarankiška pažintis su Lisabona. Už papildomą mokestį ekskursija į pasakiškąjį *Sintros miestą (Pasaulio paveldo objektas): paslaptingieji Regaleiro rūmai ir parko ansamblis, Penos dvaras – Portugalijos karalių vasaros rezidencija.  Vėliau apsilankysite  pačiame vakariausiame Europos žemyno taške – *Rokos kyšulyje. Pakeliui sustojimas Kaskaiso ir Estorilio kurortiniuose miesteliuose. Sugrįžimas į viešbutį. Nakvynė.

 
5 diena (sekmadienis). Lisabona–Portas
Pusryčiai. Išvykimas į Portą – šiaurinę šalies sostinę, antrąjį pagal dydį Portugalijos miestą. Atvykimas į Portą. Pietūs restorane. Apžvalginė ekskursija  po miestą. Sao Bento geležinkelio stotis su garsiaisiais keramikinių plytelių pano, Klerigos bokštas, miesto katedra ir kt. Paplaukiosite *laivu Doro upėje. Pamatysite Gustavo Eifelio suprojektuotą Dona Maria Pia tiltą ir naująjį Edgaro Kardoso Šv. Jono tiltą. Apsilankysite *garsiuose vyno rūsiuose, degustuosite portveiną. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

 
6 diena (pirmadienis). Portas–*Gimarainsas–*Braga–Portas
Pusryčiai. Individuali pažintis su Porto miestu. Už papildomą mokestį ekskursija *Braga–Bom Jesus–Gimarainsas. Apsilankysite kalnų apsuptame Gimarainso mieste, kuris vadinamas Portugalijos karalystės „lopšiu“, senoviniame Bragos mieste, garsiajame Bom Jesus do Monte komplekse, ekskursijos metu pietūs restorane). Sugrįžimas į Portą. Nakvynė.

 
7 diena (antradienis). Portas–Koimbra–Grutas da Moeda–Fatima–Lisabona
Pusryčiai. Išvykimas į Lisaboną. Pakeliui sustojimas Koimbroje – buvusioje Portugalijos sostinėje. Apžvalginė ekskursija po miestą: Koimbros universitetas, Naujoji katedra, Santa Kruzo vienuolynas ir kt. Pietūs restorane. Apsilankymas nuostabiuose *Grutas da Moeda karstiniuose urvuose. Vėliau pervažiuosite į Fatimą – piligriminį miestelį, kuriame 1917 m. trims vaikams apsireiškė Švč. Mergelė Marija. Atvykimas Lisaboną. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

 
8 diena (trečiadienis). Lisabona–Vilnius
Pusryčiai. Savarankiškas pervažiavimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

 
Kelionės kaina
 
 nuo 450 Eur
 
Pastabos
 
Kaina nurodyta vienam asmeniui dviviečiame kambaryje.
Dėl kitų kainų prašome teirautis tel. (8 5) 249 7878; 8 620 88 506; 8 6014 88 055.
!!! Lėktuvo bilietai už papildomą kainą !!!
Apgyvendinimas viešbučiuose nuo 14.00 val.

Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali kisti.
Pasibaigus pažintiniam turui galima užsakyti norimos trukmės poilsį Madeiroje, Algarvėje arba Lisabonos rivjeroje.
Minimalus keliaujančiųjų skaičius – 1.

Kelionę galima įsigyti internetu arba nuotoliniu būdu.

Į kelionės kaina įskaičiuota:
 • grupinis pervežimas oro uostas–viešbutis (atskridus tarp 09.00–22.00 val.);
 • pervežimas viešbutis–oro uostas vykdomas 06.00; 11.00 ir 17.00 val. (kitu laiku savarankiškas pervažiavimas);
 • 7 nakvynės 3* viešbučiuose su pusryčiais;
 • pervežimai komfortabiliu autobusu pagal programą;
 • ekskursijos pagal programą;
 • maitinimas pagal programą – 2 pietūs (su gėrimais);
 • portveino degustacija Porto mieste;
 • rusakalbio gido paslaugos.

Papildomas išlaidos:
 • skrydis Vilnius–Europos miestas–Lisabona–Europos miestas–Vilnius;
 • išvykimo dieną savarankiškas pervažiavimas viešbutis–oro uostas;
 • medicininių išlaidų draudimas;
 • priemoka už vienvietį apgyvendinimą;
 • (*) mokami objektai. Turistas pats moka už visus (*) pažymėtus objektus:
  • įėjimo bilietai į atskirus muziejus, rūmus, pilis, universitetą (mokama vietoje apie 15 Eur);
  • ekskursija į istorininį *Evoros miestą – 70 Eur;
  • vakarienė restorane ir fado muzikos atlikėjų koncertas – 65 Eur;
  • ekskursija į istorininį *Evoros miestą – 70 Eur;
  • ekskursija po istorinius *Obidoso, Batalijos, Alkobasos, Tomaro miestelius – 70 Eur;
  • ekskursija į pasakiškąjį *Sintros miestą – 70 Eur;
  • kruizas Doro upe – 15 EUR;
  • apsilankymas vyno rūsiuose Porte – 4 EUR;
  • ekskursija *Braga–Bom Jesus–Gimarainsas  (ekskursijos metu pietūs) – 70 Eur;
 • asmeninės išlaidos;
 • papildomos ekskursijos;
 • arbatpinigiai.

Apie šalį

  

Geografija. Portugalija – tai labiausiai nuo Lietuvos nutolusi Europos valstybė. Šiame krašte yra vakariausias Europos taškas – Uolos kyšulys. Šalis užima 1/6 Pirėnų pusiasalio, kaimyninė Ispanija užima likusią dalį. Iš pietų ir vakarų skalauja Atlanto vandenynas, šiame vandenyne yra ir Portugalijai priklausančios Azorų salos, bei Madeiros salos. Težo upė pagal gamtines geografijos sąlygas Portugaliją dalina į dvi sritis – šiaurinę ir pietinę. Šiaurinėje dalyje vyrauja statūs uolėti krantai, tarp kurių kur ne kur įsiterpia siauros įlankėlės su smėlėtais paplūdimiais. Kuo toliau į pietus tuo krantai darosi lėkštesni, smėlingesni kol tampa kopomis.

Klimatas. Subtropinis. Daugiausia kritulių per metus iškrinta aukščiausių kalnagūbrių vakariniuose šlaituose, daugiausia jų iškrinta žiemos metu. Kalnuose pasninga, sniegas išsilaiko kelis mėnesius. Šalies šiaurėje vėsu ir lietinga, pietuose – šilčiau ir sausiau. Vidutinė dienos temperatūra žiemą svyruoja nuo 8 °C šalies šiaurėje iki 18 °C šalies pietuose. Vasarą temperatūra atitinkamai svyruoja nuo 16 °C iki 30 °C.

Plotas. 92 391 km²

Sostinė. Lisabona.

Valdymo forma. Parlamentinė demokratija.

Valiuta. Euras (€)

Kalba. Oficiali kalba – portugalų. Be oficialios portugalų kalbos kalbama ir mirandų kalba, kuri naudojama vietiniuose regionuose. Populiarios prancūzų, anglų ir ispanų kalbos.

Gyventojai. 10.9 mln (2007 metais). Apie 95 proc. gyventojų yra portugalai, likusią dalį sudaro legalūs imigrantai.

Religija. 94 proc. Romos katalikų, 2 proc. išpažįsta protestantizmą, taip pat yra musulmonų, hinduistų, buditstų ir kt. bendruomenių.

Laiko juosta. Grinvičo vidutinis laikas.

Papildoma informacija:

Elektra. Įtampa 220 V. Adapterių galima įsigyti prekybos centruose arba specializuotose parduotuvėse.

Gėrimai. Nerekomenduojama gerti vandentiekio vandens. Geriamojo vandens buteliuose ir gaiviųjų gėrimų galite įsigyti bet kurioje parduotuvėje ar viešbutyje. Alkoholinius gėrimus pirkti ir vartoti leidžiama nuo 18 metų. Rekomenduojame paragauti portugališkų vynų (portveino ir madeiros).

Valgiai. Pusryčių metas paprastai 08.00–10.00 val., pietų 13.00–15.30 val., vakarienės (mieste) 20.30–23.00 val. Algarvėje labai populiarūs žuvies ir jūros gėrybių patiekalai, kurių galima paragauti beveik kiekviename restoranėlyje. Būtinai paragaukite bakalhau – džiovintos sūdytos menkės, keptos ant grotelių.

Arbatpinigiai. Restoranuose ir baruose įprasta palikti 10% arbatpinigių nuo sąskaitos sumos. Taip pat įprasta palikti arbatpinigių nešikams viešbutyje, taksistams, ekskursijų vadovams.
Paplūdimiai. Gultai ir skėčiai prie viešbučių baseinų nemokami, paplūdimyje nuomos kaina 3–4 eurai dienai.

Parduotuvės. Dirba darbo dienomis: 9/10–19 val. Mažesnėse parduotuvėse pietų pertrauką 13–15 val. Didieji prekybos centrai dirba be pietų pertraukos (ir šeštadieniais) 10-23 val. Sekmadieniais dirba tik suvenyrų parduotuvėlės kurortuose.

Suvenyrai. Portveinas ir madeira, glazūruota ir natūrali keramika, rankomis austi dirbiniai, Arraiolos siuvinėti kilimai, azulejos – rankomis tapyti dekoratyviniai kokliai, Vista Alegre porcelianas, stiklo dirbiniai.

Viešasis transportas. Tarpmiestiniai ir miesto autobusai (populiariausia firma “EVA”) važinėja kasdien. Autobusų stotelėse iškabinti aiškūs tvarkaraščiai. Portugalijoje labai patogu važinėti traukiniu (comboios de ). Tai pats pigiausias ir patogiausias susisiekimo būdas.

Taksi. Taksi automobiliuose yra skaitliukai ir kainoraščiai, tačiau, prieš sėdant į taksi, verta pasiteirauti kainos. Važiuojant didesnius atstumus užmiestyje, kainą vertėtų sutarti iš anksto. Nakties metu arba užsisakant taksi iš viešbučio kainos yra aukštesnės.

Automobilių nuoma. Išsinuomoti automobilį gali asmuo, sulaukęs 21-ių metų amžiaus ir turintis bent vienerių metų vairavimo patirtį. Mieste greitis – 50 km/val., užmiestyje – 90 km/val., greitkelyje – 120 km/val. Leistinas alkoholio promilių kiekis – 0,5 proc. Taip pat būtina prisisegti diržus vairuotojui ir asmeniui, sėdinčiam šalia vairuotojo.

Atsargumas. Visada nešiokite galvos apdangalą, akinius nuo saulės, vartokite apsauginį kremą. Pirmomis dienomis venkite ilgai būti saulėje. Negerkite labai šaltų gėrimų. Saugokite savo pinigus, dokumentus ir brangius daiktus. Juos galite palikti viešbučio seife kambaryje arba registratūroje.
 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos