Data Trukmė Kaina    
Pasirinktinai 14d  / 12n nuo 2220 EUR Užsakyti Užklausti

Kelionės programaPeru – pažintinė kelionė „Didžiosios imperijos istorija“
 
Kelionės datos:  2016 m. birželio 1, 15, 26 d.; liepos 1, 15, 30 d.; rugpjūčio 13, 27 d.; rugsėjo 10, 24 d.; spalio 1, 15, 25 d.; lapkričio 1, 10, 15, 26 d.; gruodžio 1, 10, 15, 28 d.
 
Kelionės trukmė: 14 dienų / 12 nakvynių (Lima – 3 n.; Kuskas – 2 n.; Šventasis slėnis – 1 n.; Punas – 2 n.; Kolka kanjonas – 2 n.; Parakasas – 1 n.; nakvynė autobuse – 1 n.)

 
1 diena. Vilnius–Lima
Skrydis Vilnius–Europos miestas–Lima. Atvykimas į Peru sostinę Limą. Įvažiavimo į šalį formalumų tvarkymas. Sutikimas, pervežimas ir apgyvendinimas  viešbutyje. Nakvynė.
2 diena. Lima
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po miestą: Miraflores rajonas, Meilės parkas, Huaca Pucllana archeologinės zonos panorama, miesto Katedra, pagrindinė miesto aikštė, Šv. Pranciškaus vienuolynas su katakombomis ir kt. Laisvas laikas. Už papildomą mokestį galima apsilankysite Aukso muziejuje, kuriame surinkti neįkainuojami inkų  epochos lobiai ir puiki ginklų kolekcija (35 JAV doleriai). Vakare už papildomą mokestį galite pažiūrėti magiškąjį vandens spektaklį, kuris vyksta dižiausiame pasaulyje Limos fontanų komplekse (20 JAV dolerių). Nakvynė.

 
3 diena. Lima–Kuskas
Pusryčiai. Išvykimas į oro uostą. Skrydis į Kuską. Sutikimas oro uoste, pervežimas ir apgyvendinimas viešbutyje. Apžvalginė ekskursija autobusu po Kuską – istorinę Peru sostinę: pagrindinė miesto aikštė, Saksaihuamano (Sacsayhuaman) tvirtovė, Q'enko šventykla, Puca Pucara tvirtovė, vandens šventykla Tambomačajus (Tambomachay). Nakvynė.
4 diena. Kuskas–Šventasis slėnis
Pusryčiai. Pervažiavimas į Šventąjį Inkų Slėnį. Pakeliui sustojimas vaizdingame Pisako miestelyje, turguje galėsite įsigyti įvairiausių vietinių amatininkų gaminių iš sidabro ir odos, kilimų ir kt. Vėliau apsilankysite „Auanakancha“ zoologijos centre, pamatysite tokius nuostabius gyvūnus kaip lamas, alpakas, vikunijas. Ekskursija į Oljantaitambo (Ollantaytambo) archeologinę vietovę – buvusį inkų administracinį, religinį bei žemdirbystės centrą. Pietūs nacionalinių patiekalų restorane. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.
5 diena. Šventasis slėnis–Maču Pikču–Kuskas
Pusryčiai. Traukiniu važiuojate į Akva Kaljentės miestelį. Autobusu kylate į kalnuose esantį legendinę inkų citadelę – Maču Pikču miestą, kurį 1911 m. atrado amerikiečiu istorikas H.Binhamas. Maču Pikču kečujų kalba reiškia „senasis kalnas“. Ekskursija po miestą: Centrinė aikštė, Trijų vėjų tvirtovė, apvalūs bokštai ir kt. Nusileidimas į Akva Kaljentės miestelį. Pietūs restorane. Traukiniu vykstate į Kuską. Atvykimas, pervežimas ir apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.
6 diena. Kuskas–Punas
Pusryčiai. Kelionė autobusu į Puną. Pakeliui aplankote Andahuaylillas koplyčią, vadinama „Amerikos Siksto koplyčia“, Raqchi archeologinį kompleksą su inkų šventykla Wiracocha (inkų saulės dievas Virakoča). Pietūs. Aplankote Pukaros vietovę, garsėjančia archeologiniais radiniais, liudijinčiais apie apie kultūrą gyvavusią iki inkų. Atvykimas į Puno miestą, įsikūrusį ant Titikakos ežero kranto. Tai aukščiausiai virš jūros lygio esantis ežeras (3 821 m.), kuriame vyksta laivyba. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.
7 diena. Punas–Titikakos ežeras–Punas
Pusryčiai. Kelionė valtimi į plaukiojančias Uros genties indėnų salas. Susipažinsite su salos gyventojų gyvenimu ir buitimi. Norintys galės paplaukioti nendrinėmis valtimis. Vėliau aplankysite Chullpas of Sullistani vietovėje esančius indėnų laidojimo bokštus. Sugrįžimas į viešbutį. Nakvynė.
8 diena. Punas–Kolka kanjonas
Pusryčiai. Vykstate į Kolkos kanjoną – giliausią kanjoną pasaulyje. Atvykimas, apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.
9 diena. Viešbutis–Arekipa–Viešbutis
Pusryčiai. Išvykimas į Arekipą. Sustojimas Krus del Kondoro apžvalgos aikštelėje, nuo kurios atsiveria įspūdingas konjono ir jo dugne esančios Kolka upės vaizdas. Galėsite pasigrožėti didžiausių pasaulyje paukščių –  kondorų skrydžiais. Pakeliui į Arekipą sustojimai vietos kaimeliuose, apžvalgos aikštelėse. Laisvas laikas Arekipoje. Sugrįžimas į viešbutį. Nakvynė.
10 diena. Arekipa–Naska
Pusryčiai. Ekskursija po Arekipą: pagrindinė aikštė, Katedra, Šv. Katalinos vienuolynas ir kt. Pervažiavimas į Naską. Nakvynė autobuse.
11 diena. Naska–Parakasas
Atvykimas į Naską. Skrydis virš Naskos dykumos, garsėjančios didžiulėmis „išpieštomis“ figūromis: žmonės, paukščiai, beždžionė, voras,  geometrinės figūros, kurias galima pamatyti tik iš „paukščio skrydžio“. Pervažiavimas į Parakaso pusiasalį. Apgyvendinimas viešbutyje. Laisvas laikas. Nakvynė.
12 diena. Parakasas–Lima
Pusryčiai. Ekskursija į Baljestos salas. Čia peri gausios paukščių kolonijos (kormoranai, žuvėdros, pelikanai), daugybė jūrų liūtų gulyklų. Salas kartais aplanko pingvinai. Nuo Baljestos salų atsiveria puikus vaizdas į Parakaso kandeliabrą, kuris siejamas su Naskos linijomis. Antroje dienos pusėje išvykimas autobusu į Limą. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.
13 diena. Lima–Vilnius
Pusryčiai. Laisvas laikas. Išvykimas į oro uostą. Skrydis Lima–Vilnius.
14 diena. Vilnius
Atvykimas į Vilnių.

 Kelionės kaina

Viešbutis 3*, pusryčiai

nuo 2220 Eur  

Viešbutis 4*, pusryčiai
nuo 2800 Eur

Pastabos

Kaina nurodyta vienam asmeniui dviviečiame kambaryje.
Pateikiama galima mažiausia šios kelionės kaina, konkreti kelionės kaina priklauso nuo pasirinktos kelionės datos (poilsio sezono), viešbučių ir paslaugų kainos, valiutų kursų svyravimo.
Dėl kitų kainų prašome teirautis tel. 8 5  24 7878; 8 620  88 506, 8 614  88 055.

!!! Skrydis Vilnius–Lima–Vilnius į kainą neįskaičiuotas. !!!
Kelionės programa, lankytinų objektų eiliškumas gali keistis.
Minimalus keliaujančiųjų skaičius – 2.
Šią kelionę organizuoja Kelionių organizatorius VEGATURAS.


Į kainą įskaičiuota:
 • sutikimas oro uoste ir pervežimas oro uostas–viešbutis–oro uostas;
 • 11 nakvynių su pusryčiais 3* viešbutyje pagal programą;
 • 1 nakvynė autobuse su miegamosiomis vietomis;
 • pervežimai autobusu pagal programą;
 • vietiniai skrydžiai Lima–Kuskas;
 • pervežimas traukiniu Kuskas–Akva Kaljentė–Kuskas;
 • maitinimas pagal programą;
 • ekskursijos pagal programą;
 • skrydis virš Naskos dykumos;
 • vietinio rusiškai kalbančio gido paslaugos. 

Papildomos išlaidos:
 
 • skrydis Vilnius–Lima–Vilnius (nuo 1000 Eur);
 • išvykimo iš Limos mokesčiai –  32 JAV doleriai,
 • medicininių išlaidų draudimas;
 • gėrimai pietų ir vakarienių metu,
 • arbatpinigiai;
 • asmeninės išlaidos;
 • įėjimo bilietas į Naskos nacionalinį parką – 10 USD;
 • įėjimo bilietas į Parakaso nacionalinį parką – 6 USD;.
 • papildomos paslaugos. 

Apie šalį

  
 
Peru - viena paslaptingiausių pasaulio šalių. Kelionė į šią šalį tikrai bus kupina įspūdžių.
Ši šalis saugo senovės inkų civilizacijos paslaptis. Čia nepraeinamos Amazonės džiunglės susitinka su didingais Andais.
 

Geografinė padėtis. Peru Respublika yra valstybė Pietų Amerikoje, kuri ribojasi su Ekvadoru ir Kolumbija šiaurėje, su Brazilija – rytuose, su Bolivija – pietryčiuose ir su Čile – pietuose. Vakaruose Peru pakrantes skalauja Ramusis vandenynas.

Klimatas. Peru vyrauja tropinis klimatas. Vidutinė metinė temperatūra prie vandens apie 15-25 °C šilumos, kalnuose apie 5-16 °C šilumos. Vakarinę šalies dalį užima Atakamos dykuma, todėl klimatas čia gana sausas. Karščiausias periodas čia tęsiasi nuo gruodžio iki balandžio mėn., kai dieną 26 – 36 °C šilumos, o naktį apie 20°C šilumos, kartais per viusus šiuos mėnesiui visai nebūna lietaus; nuo balandžio iki rugpjūčio dieną 19 – 28 °C šilumos, naktį 13-17 °C šilumos. Kalnų vietovėse oro temperatūra žemesnė, aukštai kalnuose naktimis būna šalnos.

Plotas. 1 285 220 kv.m.
 
Sostinė. Lima.

Miestai. Truchiljas, Arekipa, Kaljao, Čiklajas, Piura.

Valiuta. Oficialus šalies piniginis vienetas - naujasis solis, kurį sudaro 100 sentimų. Pinigus galima išsikeisti bankuose arba keityklose. Didesniuose miestuose galima atsiskaityti kreditine kortele ir JAV doleriais, tačiau provincijoje reikia turėti vietinės valiutos.

Gyventojai. 45% gyventojų sudaro gryni indėnai: inkų palikuonys – kečujai, aimarai, įvairios nedidelės Amazonijos indėnų gentys. Taip pat didelė gyventojų dalis metisai. Baltaodžiai kreolai sudaro vos 10% perujiečių. Yra juodaodžių, išeivių iš Kinijos, Japonijos.

Kalbos. Valstybinė kalba – ispanų. Kečujų ir aimarų kalbos taip pat turi valstybinės kalbos statusą, tačiau jomis kalba daugiausia tik indėnai. Dideliuose miestuose aptarnaujantis personalas supranta angliškai.

Religija. 81% šalies gyventojų išpažįsta katalikybę. Yra protestantiškų tikėjimų atstovų. Nuošaliuose kalnų rajonuose ir Amazonijoje dar yra vietinius tikėjimus išpažįstančių indėnų genčių.

Laikas. Laiko juosta UTC - 5. Skirtumas su Lietuvos laiku - 8 val.

Vizos. Lietuvos piliečiams nereikia vizos vykstant i Peru Respubliką.
 
 
Papildoma informacija:

Istorija. Pirmieji gyventojai Peru teritorijoje pasirodė apie 17 500 m. prieš m.e. III tūkst. pr. m. e. susiformavo pirmieji teokratiniai miestai-valstybės. Šiuo laikotarpiu įsigalėjo Caral, Vicus, Virú, Chavín ir Paracas kultūros. Tačiau laikui bėgant iškilo inkų kultūra, kuri XV a. turėjo galingą imperiją. Inkų sostinė buvo aukštai kalnuose iškilęs Kusko miestas, o inkų kultūros architektūros šedevrai, tokie kaip Maču Pikču išlikę iki pat šių dienų. XVI a. ispanai užkariavo Inkų imperiją ir įkurė Peru Vicekaralystę, kuri tęsėsi nuo dabartinės Panamos iki Argentinos. 1535 m. ispanai įkūrė sostinę sau palankėsnėse gamtinėse sąlygose – prie jūros. Sostinė, pavadinta Lima, tapo vienu svarbiausių Pietų Amerikos centrų. 1821 m. į Peru įsiveržė Argentinos generolo Chosė de San Martino vadovaujama armija, kuri nuvertė vicekaralių ir paskelbė Peru nepriklausomybę. 1824 m. Simono Bolivaro pajėgos galutinai panaikino ispanų valdžią šalyje. Pirmaisiais valstybės gyvavimo metais dėl valdžios grūmėsi kaudilijai ir juos palaikantys kariai. 1836 – 1839 m. suformuota Peru-Bolivijos konfederacija. Tačiau po pralaimėjimo Čilei konfederacija suskilo, o Peru valdžioje niekas ilgesniam laikui neįsitvirtino. 1879 m. Čilė paskelbė Ramiojo vandenyno karą, kurio metu ne kartą susidūrė abiejų šalių tiek sausumos, tiek jūrinės pajėgos. Šalyje kilo ekonominė krizė, labai suaktyvėjo komunistinės, teroristinės organizacijos. XX a. 9 dešimtmečio pabaigoje Alano Garsijos valdoma Peru pakliuvo į gilią ekonominę krizę. Griebęsis drastiškų reformų, prezidentas sukėlė teroristinių organizacijų pasipriešinimą ir 1992 m. į valdžią atėjo japonų kilmės prezidentas Alberto Fujimori. 2001 m. Peru įsitvirtino demokratiškas Alejandro Toledo valdymas. Dėl prezidento korupcijos skandalo, privatizacijos sukeltų ekonominių problemų ir atgimstančio Švytinčio kelio partizaninio judėjimo 2006 m. į valdžią sugrįžo Alanas Garsija.

Sveikata. Vykstant į Peru rekomenduojama pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, Hepatito A ir B, vidurių šiltinės, difterijos ir stabligės.. Nepatartina gerti vandentiekio vandens. Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.
 
Nacionalinė virtuvė. Perujiečiai mėgsta aštrų maistą, į visus patiekalus dedami įvairūs prieskoniai, suteikiantys įdomų nepamirštamą skonį. Kalnų gyventojai valgo daug avienos ir kiaulienos, gyvenantys prie jūros mėgsta žuvį; populiariausias garniras – bulvės ir kukurūzai.

Arbatpinigiai. Baruose, restoranuose, kirpyklose, viešbučiuose 10 % sumos dažniausiai būna įskaičiuoti į kainą.

Transportas. Kadangi Peru užimą didžiūlę teritoriją, pagrindinė transporto priemonė yra lėktuvas. Taip pat gana populiarūs traukiniai ir reisiniai autobusai. Autobusai neturi numerių, tačiau ant jų surašytos gatvės, kuriomis jie važiuoja. Verta žinoti, kad Peru visai nesilaikoma transporto tvarkaraščių, todėl planuojant kelionę verta į tai atkreipti dėmesį. Gana pigu važinėti taksi, legalūs yra tik geltonos spalvos automobiliai.
 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos

Pavadinimas Trukmė Data Kaina  
Peru – pažintinė kelionė „Didžiosios imperijos istorija“ 14d  / 12n Pasirinktinai nuo 2220 EUR Užsakyti Užklausti