Data Trukmė Kaina    
Pasirinktinai 11d  / 10n nuo 3650 EUR Užsakyti Užklausti

Kelionės programa

PAŽINTIS SU AUSTRALIJA
(Sidnėjus, Didysis barjerinis rifas, Aukso Krantas)

Kelionės data pagal individualų užsakymą

Kelionės po Australija trukmė 11 dienų / 10 nakvynių (Sidnėjus – 3 n.; Palm Cove – 4 n.; Aukso Krantas – 3 n.)

Kelionės programa

1 diena. Sidnėjus (Sydney)
Atvykimas į Sidnėjaus oro uostą. Įvažiavimo į šalį formalumų tvarkymas. Sutikimas, pervežimas. Apgyvendinimas viešbutyje Rydges World Square 4*. Laisvas laikas. Nakvynė.
 
2 diena. Sidnėjus
Pusryčiai. 9.30 val. apžvalginė ekskursija po miestą. Sidnėjus – Naujojo Pietų Velso valstijos sostinė, šalies ekonominis, verslo ir finansų centras, vienas gražiausių pasaulio miestų. Jus susipažinsite su unikalia pirmojo šalies miesto istorija. Pamatysite garsųjį operos teatrą, primenantį gėlės žiedą arba laivą, Sidnėjaus uosto tiltą, Hyde parką, Darling Harbour parodų centrą, istorinę Rocks miesto dalį, naktinio gyvenimo centrą Kings Cross gatvę, garsųjį Bondi paplūdimį ir kt. 13.30 val. ekskursija į Sidnėjaus televizijos bokštą. Pietūs besisukančiame panoraminiame bokšto restorane. Laisvas laikas. Nakvynė.


3 diena. Sidnėjus–Mėlynųjų Kalnų nacionalinis parkas (Blue Mountains)–Sidnėjus
Pusryčiai. Išvykimas į Mėlynųjų Kalnų nacionalinį parką. Pakeliui sustojimas Australijos laukinių gyvūnų parke. Galėsite iš rankų pamaitinti kengūras ir stručius, nusifotografuoti su mieguistomis koalomis, pamatysite mielus mažylius pingvinus, storus ir nejudrius vombatus, išdidžius gražuolius kazaurus ir kt., o taip pat daugybę įvairiaspalvių paukščių. Važiuodami į Mėlynųjų Kalnų parką galėsite pasigrožėti kalnų šlaitais ir uolėtais skardžiais, pasivaikščioti nepaliestame eukaliptų miške, išgirsti vietinių aborigenų legandas ir mitus. Nuo apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabus vaizdas į garsiąsias uolas „Trys seserys“ ir Džemisono slėnį. Pietūs ekskursijos metu. Apie 16.30 val. sugrįžimas į viešbutį. Nakvynė.

4 diena. Sidnėjus–Kernsas (Cairns)
Pusryčiai. Išvykimas į oro uostą. Skrydis Sidnėjus–Kernsas. Atvykimas, sutikimas, pervežimas į Palm Cove pakrantėje esantį Novotel Rockford Palm Cove 4* viešbutį. Poilsis. Nakvynė.


5 diena. Palm Cove–Kuranda–Palm Cove
Pusryčiai. Ekskursija į Kurandą. Atogrąžų džiunglėmis, palei upes ir krioklius, specialiai restauruotas XIX a. traukinys jus nuveš į aborigenų miškų kaimelį Kurandą. Vietiniame turguje ir suvenyrų krautuvėlėse galėsite nusipirkti įvairiausių vietinių amatininkų gaminių. Vėliau važiuodami pačiu ilgiausiu pasaulyje lyniniu keliu galėsite grožėtis nepaliestos gamtos vaizdais ir vandenyno pakrantės panorama. Pietūs ekskursijos metu. Apsilankymas aborigenų kultūros parke. Čia jus galėsite susipažinti su aborigenų papročiais, apeigomis ir ritualais, išmoksite mėtyti bumerangą ir ietį. Vietinis gidas jums papasakos apie savo tautos tradicijas ir buitį, parodys kaip groti nacionaliniu muzikos instrumentu džideridus, o teatro grupė atliks nacionalinius šokius. Apie 17.00 val . sugrįžimas į viešbutį. Nakvynė.


6 diena. Palm Cove–Didysis barjerinis rifas–Palm Cove
Pusryčiai. Pusryčiai. 8.00 val. kruizas po Didyjį barjerinį rifą, kuris yra didžiausias pasaulyje koralinis rifas. Jo ilgis yra daugiau kaip 2000 km. Šis gamtos stebuklas jungia daugiau kaip 2100 pavienių rifų, apsuptų beveik 540 barjerų, sudarančių pakrantės salas. Rife yra apie 400 rūšių koralų, jame gyvena daugiau kaip 3000 gyvūnų rūšių. Komfortabilus jūrinis kateris jus nuplūkdys prie paskutinio rifo, kuris ribojasi su vandenynu. Gidas ekologas papasakos apie Didįjį barjerinį rifą, jo formavimasį, apsaugą, gyvūnus. Galėsite paplaukioti valtimi su permatomu dugnu ar paplaukioti su kauke. Kruizo metu rytinė arbata ir pietūs. Apie 17.30 val. sugrįžimas į viešbutį. Nakvynė.


7 diena. Palm Cove
Pusryčiai. Poilsis prie vandenyno. Nakvynė.


8 diena. Palm Cove–Kernsas–Brisbanas (Brisbane)–Aukso Krantas (Gold Coast)
Pusryčiai. Išvykimas į oro uostą. Skrydis Kernsas–Brisbanas. Atvykimas, sutikimas, pervežimas į Aukso Kranto kurortinę zoną. Apgyvendinimas viešbutyje Outrigger Surfers Paradise 4*. Poilsis. Nakvynė.

9 diena. Aukso Krantas
Pusryčiai. Pusryčiai. 9.00 val. ekskursija į australietišką fermą. Čia jus pamatysite kaip auginamos avys, kaip jos kerpamos, kaip aviganiai šunys jas gano ir kt. Paragausite tikros australietiškos arbatos ir šviežiai iškeptos bušmenų duonos. Skambant australietiškai muzikai jums patieks tradicinius fermerių pietus: mėsos, paukštienos ir žuvies barbekiu su garnyru ir salotomis, o desertui šviežius vaisius. Apie 13.30 val. sugįžimas į viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė.

10 diena. Aukso Krantas
Pusryčiai. Poilsis prie vandenyno. Nakvynė.

11 diena. Aukso Krantas–Brisbanas
Pusryčiai. Pervežimas į Brisbano oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Kelionės kaina

nuo 3650 Eur
 
Pastabos:
 • kaina nurodyta vienam asmeniui dviviečiame kambaryje;
 • !!! skrydis Vilnius–Sidnėjus; Brisbanas–Vilnius į kainą neįskaičiuotas; !!!
 • dėl tikslių kainų ir papildomos informacijos prašome teirautis tel. (8 5) 249 7878; mob. 8 620 88 506;
 • ankstyvas apgyvendinimas viešbutyje skaičiuojamas kaip nakvynė;
 • vėlyvas išvykimas iš viešbučio skaičiuojamas kaip nakvynė;
 • lankytinų objektų skaičius ir eiliškumas gali keistis;
 • minimalus keliaujančiųjų skaičius – 1;
 • šią kelionę organizuoja Kelionių organizatorius VEGATURAS;
 • kelionę galima įsigyti internetu arba nuotoliniu būdu.
   
Į kelionės kainą įskaičiuota:
 • sutikimas oro uoste ir pervežimas oro uostas–viešbutis–oro uostas;
 • 10 nakvynių 4* viešbučiuose su pusryčiais;
 • maitinimas pagal programą: 5 pietūs;
 • pervežimai komfortabiliu autobusu;
 • skrydis Sidnėjus–Kernsas; Kernsas–Brisbanas;
 • ekskursijos pagal programą;
 • vietinio rusiškai kalbančio gido paslaugos.
Papildomos išlaidos:
 • skrydis Vilnius–Sidnėjus; Brisbanas–Vilnius;
 • medicininių išlaidų draudimas;
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai.

Apie šalį

   
 
 
Geografinė padėtis. Australija yra šešta pagal dydį pasaulio šalis, užimanti Australijos žemyną ir aplinkines salas, iš kurių didžiausia Tasmanija. Pietryčiuose yra Naujoji Zelandija, šiaurėje – Indonezija, Papua Naujoji Gvinėja ir Rytų Timoras, šiaurės rytuose Saliamono salos ir Vanuatu.

Plotas. 7 686 850 kv. kilometrų.

Klimatas. Australijos klimatas skirtingose šalies dalyse labai skiriasi. Australija dalinama į keletą klimato juostų. Šiaurinė Australijos dalis yra tropinio klimato juostoje su vidutine metine temperatūra siekiančia 26°C. Dalis šios teritorijos dengiama tropikų drėgnųjų miškų, dalis yra pievos, dalis - dykuma. Australijos tropikus veikia pietryčių sausas pasatas ir drėgnas šiaurės vakarų musonas, dėl to sausasis ir drėgnasis sezonai yra gana reguliarūs. Pietrytinė Australijos dalis priklauso vidutinio klimato juostai. Čia yra ir vidutiniškai derlingi dirvožemiai. Likusi dalis yra sauso subtropinio klimato juostoje, kur vidutinė temperatūra yra 14-20°C. Žemyno viduryje klimatas ryškiai kontinentinis.

Sostinė. Kanbera.

Politinė sistema. Australija yra konstitucinė monarchija, kurią formaliai valdo Anglijos karalienė, kuriai atstovauja generalinis gubernatorius. Pagal Australijos įstatymus Didžiosios Britanijos monarchas yra kartu ir Australijos monarchas. Generalinį gubernatorių pagal Australijos ministro pirmininko pageidavimą formaliai skiria karalienė. Praktiškai karalienės vaidmuo yra tik simboliškas. 1999 metais surengtas referendumas, kuriuo siekta Australiją padaryti respublika, pralaimėjo. Vykdomąją valdžią įgyvendina ministrų kabinetas, vadovaujamas premjerministro. Premjerministras praktiškai visada yra ir žemutiniuose parlamento rūmuose – Atstovų rūmuose – daugumą turinčios partijos vadovas. Įstatymų leidžiamąją valdžią įgyvendina dvejų rūmų parlamentas, susidedantis iš Atstovų rūmų (150 narių) ir Senato (76 nariai), kuriame visoms valstijoms atstovauja po 12 atstovų, o teritorijoms – po du atstovus, nepriklausomai nuo gyventojų skaičiaus. Abejų rūmų rinkimai vyksta kas treji metai. Dalyvavimas rinkimuose piliečiams nuo 18 m. yra privalomas, už nedalyvavimą rinkimuose skiriama bauda. Australija yra britų Tautų Sandraugos narė.

Gyventojai. Australijoje gyvena apie 20 mln. gyventojų. Didžioji dalis Australijos gyventojų kilę iš XIX ir XX amžiuje atvykusių imigrantų, iš pradžių daugiausia iš Britanijos ir Airijos, vėliau ir iš kitų šalių – Italijos, Graikijos ir kt. Per keturis dešimtmečius po Antrojo pasaulinio karo atvyko 4,1 milijonai žmonių iš 120 šalių. Pagal 1986 metų duomenis kas penktas australas gimė užsienyje. Nuo to laiko, kai Australijoje pasirodė pirmieji persikėlėliai iš Europos, imigracija vaidina didelį vaidmenį šalies vystymęsi. Didelė gyventojų dalis yra kilę iš Azijos. Pagal 2001 m. surašymą aborigenai sudaro 2 proc. gyventojų.

Valiuta. Australijos doleris – oficialus Australijos (taip pat Kalėdų salų, Kokosų salų ir Norfolko salos) piniginis vienetas.

Kalba. Valstybinė Australijos kalba yra anglų. Anglų kalba yra pagrindinė, nors kai kurios išlikusios aborigenų bendruomenės išlaikė ir savo kalbą. Daugelis pirmos, o dažnai ir antros kartos imigrantų iš neanglakalbių šalių yra dvikalbiai.

Religija. Romos katalikai – 27,3 proc., anglikonai – 23,8 proc., krikščionys – 25,9 proc., kitos religijos – 25,9 proc.

Laikas. Laiko juosta nuo UTC +8 iki UTC +11. Vasaros laikas taikomas ne visur.

Kultūra. Šiuolaikinė Australijos kultūra priklauso Vakarų kultūrai ir formavosi iš daugelio šaltinių, visų pirma iš anglų - keltų kilmės australų kultūros, taip pat vietinių (aborigenų), įvairių kultūrų imigrantų, kurie atvyko Australijos aukso karštinės metu (apie 1850 m.) bei po antrojo pasaulinio karo. Populiarioji Australijos kultūra labiausia buvo ir tebėra veikiama britų ir Europos kultūros, o šiek tiek vėliau ir JAV kultūros. Tuo pačiu išlieka ir aiškių skirtumų dėl Australijai būdingos natūralios aplinkos, šalies istorijos, Australijos aborigenų, nutolimo nuo kitų Vakarų pasaulio šalių ir netoli esančios Azijos įtakos.
Australijos menai – filmai, muzika, tapyba, teatras, šokiai ir amatai – yra susilaukę pasaulinio pripažinimo dėl savo gyvumo ir išskirtinumo, nors bendros muzikos, šokių ar literatūros tendencijos nesiskiria nuo pasaulinių.

Vizos. Lietuvos piliečiams reikalinga viza vykstant į Australiją.


 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos

Pavadinimas Trukmė Data Kaina  
Pažintis su Australija 11d  / 10n Pasirinktinai nuo 3650 EUR Užsakyti Užklausti