Data Trukmė Kaina    
Pasirinktinai 15d  / 14n nuo 974 EUR Užsakyti Užklausti

Kelionės programa

Pažintinė kelionė ISPANIJA–PORTUGALIJA
Barselona–Saragosa–Madridas–Segovija–Salamanka–Portas–Fatima–Lisabona–Sintra–Evora–
Merida–Kaseresas–Kuenka–Valensija–Kosta Dorada–Barselona

Kelionės datos: 2017 m. balandžio 29 d.; liepos 1, 29 d.; rugsėjo 23 d.
 
Kelionės trukmė 15 dienų / 14 nakvynių

Kelionės programa

1 diena. Vilnius–Barselona
Skrydis Vilnius–Barselona. Pervežimas į viešbutį. Laisvas laikas.Vakare nemokamas spektaklis ,,Šokantys fontanai“ – tai fantastiškas vandens, spalvų ir muzikos šou (išvykimas iki 18 val. Spektaklis yra nemokamas, todėl nenuvykus ar nepamačius spektaklio kompensacija nenumatyta). Nakvynė.

 
2 diena. Barselona–Saragosa–Madridas  (~628 km) 
Pusryčiai. Išvykimas į Madridą. Pakeliui sustojimas Saragosoje. Savarankiškas apsilankymas „De Nuestra Senora del Pilar“ bazilikoje. Laisvas laikas. Tęsiate kelionę į Madridą. Atvykimas, apgyvendinimas viešbutyje. Už papildomą mokestį „Ekskursija autobusu po Madridą“ (20 Eur). Nakvynė.

 
3 diena. Madridas
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Madridą. Savarankiška ekskursija į *Prado muziejų – vieną didžiausių pasaulyje meno galerijų su įspūdingomis A.Valaskeso ir F.Gojos kūrinių kolekcijomis (bilietai už papildomą mokestį). Laisvas laikas. Antroje  dienos pusėje už papildomą mokestį galima užsakyti ekskursiją į Toledą (60 Eur). Nakvynė.


4 diena. Madridas–Segovija–Salamanka (~283 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Segoviją – senovinį Kastilijos miestą. Apžvalginė ekskursija po miestą: romėnų akvedukas, XV a. Kastilijos karalių rūmai, katedra (už papildomą mokestį). Tęsiame kelionę į Salamanką. Ekskursija pėsčiomis po miesto centrą: seniausias Ispanijoje Universitetas, romėnų tiltas,  Didžioji aikštė, rotušė, Renesanso epochos rūmai ir kt. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

5 diena. Salamanka–Portas (~355 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Portą – senąją Portugalijos sostinę. Pakeliui už papildomą mokestį galimas sustojimas snoviniame Ispanijos mieste La Alberca (10 Eur). Atvykimas  į Portą, apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

6 diena. Portas–Koimbra–Fatima–Lisabona (~327 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Koimbrą, kur yra seniausias Portugalijoje universitetas. Apsilankymas universitete (bilietai įskaičiuoti). Apsilankymas universiteto bibliotekoje už papildomą mokestį. Išvykimas į Lisaboną. Pakeliui sustojate Fatimoje – piligriminiame miestelyje, kuriame 1917 m. trims vaikams apsireiškė Švč. Mergelė Marija. Atvykimas į Lisaboną. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

7 diena. Lisabona
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Lisaboną: Belemo bokštas, Šv. Jurgio pilis, apsilankysite Šv. Jeronimo vienuolyne, centrinės miesto aikštės ir prospektai, parodos EXPO`98 miestelis. Laisvas laikas. Nakvynė.

8 diena. Lisabona–Sintra–Estorilis–Lisabona (~44 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Sintrą, kuri šešis šimtmečius buvo mėgstama Portugalijos monarchų rezidencija. Pasivaikščiojimas po miestą. Apsilankymas Nacionaliniuose rūmuose (bilietai įskaičiuoti). Sustojimas kurortiniuose Estorilio ir Kaskaiso miesteliuose. Už papildomą mokestį apsilankysite labiausiai į vakarus nutolusiame Europos žemyno taške – Rokos kyšulyje (10 Eur).
Sugrįžimas į viešbutį. Nakvynė.
 
9 diena. Lisabona–Merida–Kaseresas(~366 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Ispaniją – Meridos miestą. Pakeliui sustojimas senoviniame Evoros miestelyje (Pasaulio paveldo objektas). Apsilankysite Šv. Pranciškaus bažnyčioje su įžymiąja koplyčia, pastatyta iš žmonių kaulų (bilietai įskaičiuoti). Atvykimas į Meridą, ekskursija pėsčiomis po miesto centrą: romėnų amfiteatras, granitinis tiltas ir kt. Vėliau kelionė tęsiasi į Kasereso miestą. Apžvalginė ekskursija po miestą. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

10 diena. Kaseresas–Kuenka (421 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Kuenką (Pasaulio paveldo objektas). Atvykimas, apgyvendinimas viešbutyje. Ekskursija pėsčiomis po miesto centrą, įsikūrusį ant uolų, nuo kurių atsiveria nuostabus kraštovaizdis. Nakvynė.

11 diena. Kuenka–Valensija–Kosta Dorada (~449 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Valensiją. Apžvalginė ekskursija po miestą: senamiestis, gotikinė katedra, kurioje saugoma garsiosios Gralio taurės kopija, Karalienės aikštė, naujasis miesto rajonas, žymaus architekto Santiago Calatrava kūrinys – Meno ir mokslo miestelis. Pervažiavimas į Kosta Dorados pakrantę. Atvykimas, apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

12–14 diena. Kosta Dorada
Pusryčiai. Poilsis. Už papildomą mokestį galima aplankyti Monserato vienuolyną, Salvadoro Dali teatrą, Taragoną, pramogų parką  „Port Aventura“. Nakvynė.

15 diena. Kosta Dorada–Barselona–Vilnius
Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Barselona–Vilnius.
 
Kelionės kaina 
 
  nuo 974 Eur (pusryčiai)

nuo 1099 Eur (pusryčiai ir vakarienė)

 
Pastabos
 
Kaina nurodyta vienam asmeniui dviviečiame kambaryje.
Grupinis pervežimas oro uostas–viešbutis, atvykus nuo 9.00 iki 21.00 val.
Grupinis pervežimas viešbutis–oro uostas, išvykstant nuo 10.00–21.00 val.
Spektaklis ,,Šokantys fontanai“ yra nemokamas; spektaklis nevyksta dienomis, kada yra atliekama fontano profilaktika.
Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų ir papildomai mokamų ekskursijų skaičius ir kaina gali keistis.

Kelionę galima įsigyti internetu arba nuotoliniu būdu. 

 
Į kelionės kaina įskaičiuota:
  • 14 nakvynių 3* viešbučiuose su pusryčiais 
  • kelionė komfortabiliu autobusu;
  • ekskursijos pagal programą;
  • rusakalbio kelionės vadovo paslaugos.

Papildomas išlaidos:
  • skrydis Vilnius–Barselona–Vilnius;
  • medicininių išlaidų draudimas;
  • įėjimo bilietai muziejus, rūmus ir kt. objektus nurodytus programoje (mokama vietoje nuo 2 iki 6 eurų);
  • asmeninės išlaidos;
  • papildomos ekskursijos;
  • arbatpinigiai.

Apie šalį

  
 
Geografinė padėtis. Ispanija - valstybė Europos pietvakariuose. Ispanija užima šešis septintadalius Iberijos pusiasalio, Balearų salas Viduržemio jūroje ir Kanarų salas Atlanto vandenyne. Vakaruose ribojasi su Portugalija, šiaurėje - su Prancūzija ir Andora, pietuose - su Gibraltaru. Rytuose ir pietuose jos krantus skalauja Viduržemio jūra, vakaruose - Atlanto vandenynas, šiaurėje - Biskajos įlanka. Pakrantės linijos ilgis 4964 km. Ispanija - antra pagal dydį Europos valstybė po Prancūzijos.

Plotas. 504 782 kv. km.

Klimatas. Didžioji Ispanijos dalis (pietų ir pietryčių) yra Viduržemio jūros klimatinėje zonoje (mediteraninis): karštos ir sausos vasaros ir švelnios ir drėgnos žiemos. Vidutinė sausio mėn. temperatūra - 10-12 °C , liepos - 26-28 °C. Šiaurės vakaruose ir šiaurėje klimatas jūrinis, šiltas. Vidutinė sausio mėn. temperatūra - 8-10 °C, liepos - 18-20 °C. Centrinėje šalies dalyje klimatas - kontinentinis, vidutinė sausio mėn. temperatūra - 1-5 °C, liepos - 24-26 °C.

Sostinė. Madridas - didžiausias šalies miestas.

Politinė sistema. Pilnas pavadinimas - Ispanijos Karalystė. Santvarka - konstitucinė monarchija. Valdžią šalyje dalijasi Karalius, dviejų rūmų Parlamentas ir Nacionalinis susirinkimas. Šalies vykdomąją valdžią sudaro Ministrų Taryba, kurią kontroliuoja Vyriausybės prezidentas (tapatinamas Ministrui pirmininkui), kurio kandidatūrą pasiūlius Karaliui išrenka Nacionalinis susirinkimas.
Administraciniu atžvilgiu šalis suskirstyta į 19 autonominių sričių, kurios apjungia 50 provincijų. Nepriklausoma valstybe Ispanija tapo 1492 m., išvijus maurus ir suvienijus šalį.
 
Pinigai. Ispanijos piniginis vienetas - Euras (EUR). Cirkuliuoja 5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų nominalo banknotai bei 1, 2, 5, 10, 20, 50 centų, 1 ir 2 eurų vertės monetos. Pinigus galima pasikeisti bankuose ir keityklose.

Gyventojai. Šalyje gyvena virš 40,4 milijonų gyventojų. Dauguma gyventojų (2/3) - ispanai, kitos etninės grupės - katalonai, galisai, baskai.

Kalbos. Valstybinė kalba - ispanų (kastilų). Atskiruose regionuose - katalonų, galisų, baskų.

Religija. Katalikai (98 %), kitos religijos - protestantizmas, judaizmas, islamas.

Laikas. Laiko juosta UTC+1. Vasaros laikas UTC+2.
 
 
Papildoma informacija :
Automobilio nuoma. Maljorkoje ir Kosta Bravoje bei Kosta Doradoje galima nebrangiai (25-70 EUR parai) išsinuomoti automobilį, tik reikia turėti pasą, vairuotojo pažymėjimą (vairavimo stažas ne mažesnis kaip vieneri metai ir būti vyresniam nei 21 metų. Reikalinga kreditinė kortelė arba piniginis užstatas. Penktadieniais ir išeiginėmis dienomis automobilių nuoma mažesnė. Maksimalus greitis miestuose - 50 km/val., keliuose - 90 km/val., autostradose - 120 km/val.

Valgiai. Ispanų virtuvė garsėja ne tik kaip viena geriausių pasaulyje, bet ir išsiskiria savo įvairove. Ispanų virtuvėje gausu žalumos, pomidorų, baklažanų, pipirų ir alyvuogių. Siūlome paragauti: paella - patiekalą iš ryžių ir daržovių su jūros gėrybėmis ir kapotos mėsos gabaliukais; gazpacho - šaltą sriubą; sobrasada - pikantišką dešrą; empanadillas - pyragaitį; tortillas - omletą su daržovėmis, sūriu, žaluma, svogūnais; ensaimadas - saldų Maljorkos pyragą.
 
Geriamas vanduo. Vandentiekio vandenį gerti nerekomenduojama, kadangi jis yra chloruotas. Patariama pirkti geriamą vandenį išpilstytą į butelius.

Imuno profilaktika. Privalomų skiepų keliautojams nėra. Rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A. Dėl papildomos informacijos kreipkitės į savo gydytoją arba skambinkite į "Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centrą" telefonu 8 5 2159273.

Pirkiniai. Pirkti įvairius gaminius ir prekes geriau didesniuose miestuose - Madride, Barselonoje, Valensijoje, Malagoje ir kt. El Corte Ingles - didžiausias parduotuvių tinklas Ispanijoje, čia, kaip sako patys ispanai, galima nusipirkti viską - nuo adatos iki lėktuvo. Nedidelėse parduotuvėse galima nusipirkti geros kokybės prekių už žymiai mažesnę kainą. Darbo laikas: nuo 9.00 iki 13.00 val. ir nuo 16.00 iki 20.00 val., šeštadieniais iki 12.00 val. Nuo 13.00 iki 16.00 val. - siesta.
 
Arbatpinigiai. Priimta duoti 5-10 % arbatpinigius nuo paskaičiuotos sumos padavėjams baruose ir restoranuose, kambarinėms viešbučiuose, taksi vairuotojams, gidams. Arbatpinigiai nėra privalomi, bet jeigu klientas liko patenkintas aptarnavimu - tai mandagumo ženklas.

Saugojimo kameros. Visus vertingus daiktus siūlome saugoti seife, tai leis jums jaustis saugiai. Daugumoje viešbučių seifą rasite kambaryje, kitu atveju jos bus registratūroje. Seifo nuoma nėra brangi, o užstatą jums gražins kai tik atiduosite seifo raktą. Pasą ir aviabilietą taip pat galite palikti seife.
 
Elektra. Elektros įtampa yra 125 V ir 220 V. reikėtų atkreipti dėmesį į instrukcijas, esančias voniose.

 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos