Data Trukmė Kaina    
Pasirinktinai 13d  / 11n nuo 1760 EUR Užsakyti Užklausti

Kelionės programaMeksika – pažintinė-poilsinė kelionė
„DIEVŲ MIESTAI“
 
Kelionės datos:
pagal individualų užsakymą
 
Kelionės trukmė 13 dienų / 11 nakvynių
 
1 diena. Vilnius/Ryga–Meksikas
Skrydis Vilnius/Ryga–Europos miestas–Meksikas. Atvykimas į Meksiko oro uostą. Sutikimas, pervežimas ir apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

2 diena. Meksikas–Teotihuakanas–Meksikas
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Meksikos sostinę: centrinė Sokalo aikštė (Pasaulio paveldo objektas), senojo actekų miesto Tenočtitlano griuvėsiai, senoji Katedra, Nacionaliniai rūmai su Diego Rivieros freskomis, viena gražiausių Meksiko gatvių – Paseo de la Reforma ir kt. Apsilankysite Antropologijos muziejuje – didžiausiame muziejus Lotynų Amerikos šalyse. Ekskursija į Teotihuakano archeologijos radimvietę (Pasaulio paveldo objektas). Actekai pavadino šią vietą Teotihuakanas, išvertus tai reiškia „vieta tų, kurie prilygsta dievams“.  Teotihuakanas ištisus 8 amžius buvo religinis, politinis ir ekonominis Mezoamerikos centras. Virš miesto iškilusi milžiniška Saulės piramidė, kurios šonų ilgis 225 m, aukštis – 70 m. Pamatysite Mėnulio piramidę, praeisite Mirusiųjų gatve, apsilankysite Kecalkoatlio šventykloje. Ant jos šonų uždėtose plokštėse nepaprastai vaizdingai iškalta Ugninė gyvatė, kasdien atnešanti saulę, ir Plunksnuotoji gyvatė – Kecalkoatlis, simbolizuojanti dangaus ir žemės sąjungą. Sugrįžimas į viešbutį. Nakvynė.
 
3 diena. Meksikas–Puebla–Verakrusas (433 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Verakrusą – vieną didžiausių šalies uostų. Pakeliui pamatysite nuostabaus grožio Popokatepetlio ugnikalnį, apsilankysite kolonijinio stiliaus Pueblo mieste, vadinamame meksikietiškų saldumynų gimtine. Atvykimas į Verakruzą, apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

4 diena. Verakrusas–Viljahermosa–Palenkė (620 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Palenkės miestą. Pakeliui apsilankysite po atviru dangumi esančiame olmekų kultūros muziejuje „La Venta“. Pamatysite stebinančias VIII a.pr. Kr. – III a. skulptūras (didžiules žmonių galvas, jaguarų figūras), piramidžių ir platformų griuvėsius, mozaikines kulto aikšteles, akmens kaukes, sienų tapybos elementus. Atvykimas į Palenkę, apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

5 diena. Palenkė–Jaščilanas–Palenkė
Anksti ryte išvykimas iš viešbučio. Jaščilanas– tai, iš tikrųjų, vienintelis miestas „pasimetęs“ Čiapaso džiunglėse. Patekti čia galima tik laiveliu Usumasinta upe. Laukinės džiunglės, daugybė įvairiausių paukščių, beždžionių. Jaščilanas – šventasis indėnų lakandonų miestas, Apie lakandonus sakoma, kad jie yra tikrieji majų palikuonys ir majų kultūros bei kalbos saugotojai. Jaščilane yra išlikęs šventyklų kompleksas, monolitinės raižytos
stelos, altoriai. Šventyklų sienose gausu raižinių. Sugrižimas į viešbutį Palenkėje. Nakvynė.
 
6 diena. Palenkė–Kampečė (365 km)
Pusryčiai. Pažintinė ekskursija po šventyklų miestą Palenkę – svarbiausią majų visuomenės, klestėjusios daugiau nei prieš 1000 metų, galybės centrą. Pamatysite rūmų labirintus, Saulės, Kryžiaus, Liūto šventyklas ant piramidžių pavidalo paaukštinimų, keturaukštį kvadratinį bokštą, akveduko griuvėsius, ritualinių žaidimų aikštes. Apsilankysite nuostabiausiame iš visų Palenkės statinių – Užrašų šventykloje, kurioje rastas laidojimo rūsys su monolitiniu majų valdovo Pakalio sarkofagu. Šventykla pasiekiama užkopus 19,8 m aukštyn stačiais laipteliais piramidės priekyje. Ant kiekvienos iš keturių šventyklą laikančių kolonų yra žmogaus dydžio figūros, laikančios vaiką arbą kūdikį. Vaizdingu keliu palei Meksikos įlanką vykstame į Kampečę. Atvykimas, apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

7 diena. Kampečė–Ušmalis–Merida (251 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Meridą – Jukatano pusiasalio sostinę. Pakeliui apsilankysite  garsiajame Ušmalio mieste, kuriame galėsite daugiau sužinoti apie paslaptingąją majų civilizaciją, pasigėrėti įspūdingais pastatais ir statiniais. Ekskursija po Ušmalį: ovalinė Žynio piramidė, Gubernatoriaus rūmai su juose esančiomis 365 lietaus dievo Čaako kaukėmis, Vienuolių kvadratas, Vėžlių šventykla. Atvykimas į Meridą, apgyvendinimas viešbutyje. Laisvas laikas. Nakvynė.

8 diena. Merida–Čičen Ica–Ek Balamas–Kankūnas (337 km)
Pusryčiai. Ekskursija į pagrindinį majų-toltekų kultūros centrą – Čičen Icą: sparnuotojo drakono Kukulkano piramidė (drakonas matomas du kartus per metus – rudens ir pavasario lygiadienio metu – gyvatės-saulės pavidalu nusileidžiatis ant žemės), Karių šventykla, Karakolio observatorija, Erelių rūmai, Vienuolynas, kultinių apeigų vieta, žaidimo su kamuoliu aikštės. Sustojimas ir maudynės senote Ik Kil – gėlo vandens pripildytoje klinties smegduobėje. Ekskursija į senovės majų miestą Ek Baklamą – juodojo jaguaro miestą. Atvykimas į Kankūną, apgyvendinimas pasirinktame viešbutyje. Vakarienė, nakvynė.

9-11 diena. Kankūnas
Poilsis Karibų jūros pakrantėje. Už  papildomą mokestį galima užsakyti ekskursijas į Xcaret ekologinį pramogų parką, nuplaukti  laivu į Isla Mujeres (Moterų salą), pažvejoti Karibų jūroje12 diena. Kankūnas–Europos miestas
Pusryčiai. Poilsis. Išvykimas į oro uostą. Skrydis į Meksiką. Skrydis Meksikas–Europos miestas.

13 diena. Europos miestas–Vilnius/Ryga
Skrydis Europos miestas– Vilnius/Ryga.


Kelionės kaina 


  nuo 1760 Eur

Pastabos

Kainos nurodytos vienam asmeniui dviviečiame kambaryje.
Dėl kitų kainų ir papildomos informacijos prašome teirautis tel. (8 5)  249 7878; mob. 8 620  88 506, 8 614  88 055.
Pateikiama galima mažiausia šios kelionės kaina, konkreti kelionės kaina priklauso nuo pasirinktos kelionės datos (poilsio sezono), viešbučių ir paslaugų kainos, valiutų kursų svyravimo.
Kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės maršrutą, lankytinų vietų eiliškumą ir viešbučius.
Galima pratęsti poilsio laiką Kankūne.
Minimalus keliaujančiųjų skaičius – 2.
Šią kelionę organizuoja Kelionių organizatorius VEGATURAS.
Kelionę įsigyti galima mūsų biure Konstitucijos pr. 23-115 Vilniuje arba nuotoliniu būdu.

 
Į kelionės kainą įskaičiuota:
 • sutikimas oro uoste ir pervežimas oro uostas–viešbutis–oro uostas;
 • kelionė autobusu su kondicionieriumi pagal programą;
 • 7 nakvynės su pusryčiais 4* viešbučiuose pagal programa;
 • 4 nakvynės 4* viešbutyje Kankūne su maitinimu „viskas įskaičiuota“;
 • vietinio rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinės programos metu;
 • ekskursijos pagal programa ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus.
Papildomos išlaidos:
 • skrydis Vilnius/Ryga–Europos miestas–Meksikas–Europos miestas–Vilnius/Ryga;
 • vietinis skrydis Kankūnas–Meksikas;
 • medicininių išlaidų draudimas;
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • papildomos ekskursijos;
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai gidui ir vairuotojui.

Apie šalį

  

Geografija. Valstybė Šiaurės Amerikos pietuose. Šiaurėje ribojasi su JAV, pietryčiuose – su Belizu ir Gvatemala. Rytinius krantus skalauja Atlanto vandenyno Meksikos įlanka ir Karibų jūra, vakarinius – Ramusis vandenynas.
 
Plotas. 1 972 550 kv. km.
 
Klimatas. Klimato įvairumą apsprendžia didelė teritorija ir reljefo įvairumas, bet daugumoje karščiausi ir drėgniausi yra gegužės-spalio mėnesiai. Šalies šiaurėje klimatas subtropinis kontinentinis su nedideliu kritulių kiekiu ir žymiais temperatūros svyravimais (vidutinės temperatūros nuo 13-15 °С sausio mėn. iki 28-31 °С liepos mėn.; šalčiai gali siekti –10 °С, karštis 40 °С). Likusi šalies teritorija yra tropinio klimato juostoje. Vidutinės mėnesio temperatūros yra labai aukštos: liepos mėn. iki 27-28 °С. Ramiojo vandenyno ir Meksikos įlankos pakrantėse klimatas yra karštas ir drėgnas. Akapulke, o taip pat ir Jukatano pusiasalio kurortuose – Kankūne ir Rivjera Majoje, temperatūra svyruoja nuo 22 °С žiemą iki 35 °С vasarą.
 
Sostinė. Meksikas (isp. Ciudad de México) – vienas didžiausių pasaulio miestų (8,66 mln. gyventojų be priemiesčių). Miestas, išsidėstęs tarpukalnėse, maždaug 2240 m virš jūros lygio.
 
Politinė sistema. Šalies pavadinimas – Meksikos Jungtinės Valstijos. Pagal 1917 metų konstituciją - tai federacinė respublika, į kurios sudėtį įeina 31 valstija ir sostinės federacinė apygarda. Valstybės ir vyriausybės vadovas – prezidentas. Įstatymų leidžiamoji valdžia – Kongresas, sudarytas iš Senato (Cámara de Senadores) ir Atstovų Rūmų (Cámara de Diputados). Atstovai į 128 vietų Senatą renkami šešeriems metams. Į atstovų rūmus dalis narių renkami tiesiogiai (300), likusieji pagal proporcinę sistemą (200).
Nepriklausomybė nuo Ispanijos paskelbta 1810 m. rugsėjo 10 d.
 
Gyventojai. 107,5 mln. žmonių. Apie 60% gyventojų sudaro metisai (indėnų ir baltųjų palikuonys), 30% indėnai (tačiau vyriausybės, kuri pagrindiniu kriteriju laiko kalbą, indėnų yra ne daugiau 10%), 9% baltieji.
 
Kalba. Ispanų. Tai didžiausia pagal gyventojų skaičių Lotynų Amerikos šalis ir didžiausia ispaniškai kalbanti šalis pasaulyje.
 
Religija. 90 % Romos katalikai.
 
Laikas. UTC nuo -0600 iki - 0800; vasaros laikas nuo -0500 iki - 0700.
 
Pinigai. Piniginis vienetas – pesas, kurį sudaro 100 centų. Apyvartoje yra 500, 200, 100, 50, 20, 10 pesų vertės banknotai ir 50, 20, 10 ir 5 centų monetos.Daugumoje viešbučių, turizmo agentūrų, parduotuvių ir restoranų galima atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis: “Visa”, “American Express”, “Diners Club” ir kt. 1 JAV doleris = 10,76 MXN

Bankai. Bankai dirba nuo 9.00 iki 17.00 val. darbo dienomis ir nuo 9.00 iki 14.00 val – šeštadieniais. Sekmadieniais bankai nedirba.

Transportas. Bendras geležinkelių ilgis yra virš 21 000 km, automobilių kelių – 210 000 km, laivuojamų upių – 2900 km. Svarbiausi jūros uostai: Mansaniljas, Siudad Madero, Salina Krusas, Tuspanas, Verakrusas. Avialinijos jungia visas šalies valstijas ir didesniuosius miestus. Didžiausi oro uostai: Meksiko, Monterėjaus, Verakruso.
 
Šventės. Meksikiečių švenčių kalendorius yra vienas iš pačių įdomiausių. Tur būt, Jūsų kelionė sutaps su kokia nors nacionalinę arba vietine švente. Svarbiausios šalies šventės: Karnavalas (vasario arba kovo mėn.), Didžioji savaitė (kovo arba balandžio mėn.), Nepriklausomybės diena (rugsėjo 15 ir 16 d.), Vėlinės (lapkričio 1 ir 2 d.), Gvadelupos dievo motinos diena (gruodžio 12 d.), Kalėdos (gruodžio 25 d.).

Sveikata. Vykstant į Meksiką specialių skiepų nereikia. Tai epidemiologiškai švari šalis. Norintiems vykti į drėgnus tropinės zonos rajonus rekomenduojama pasiskiepyti nuo maliarijos.


 

 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos