Data Trukmė Kaina    
Pasirinktinai 12d  / 10n nuo 1660 EUR Užsakyti Užklausti

Kelionės programaPažintinė-poilsinė kelionė PAŽINTIS SU KUBA ir poilsis KAJO SANTA MARIJOS saloje
 
Kelionės datos:  2016 m. sausio 3, 10, 17, 24, 31 d.; vasario 7, 14, 21, 28 d.; kovo 6, 13, 20, 27 d.; balandžio 3, 10, 17, 24 d.; gegužės 1, 8, 15, 22, 29 d.; birželio 5, 12, 19, 26 d.; liepos 3, 10, 17, 24, 31 d.; rugpjūčio 7, 14, 21, 28 d.; rugsėjo 4, 11, 18, 25 d.; spalio 2, 9, 16, 23, 30 d.

Kelionės trukmė 12 dienų / 10 nakvynių (Havana – 3 n.; Trinidadas – 2 n.; Topes de Kolantesas – 2 n.; Kajo Santa Marija – 3 n.)

 
1 diena. Vilnius–Havana (La Habana)
Skrydis Vilnius–Europos miestas–Havana. Atvykimas į Havaną. Pasitikimas oro uoste, pervežimas ir apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

2  diena. Havana
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Havaną. Apsilankysite El Moro-Cabana apžvalgos aikštelėje. Ekskursija pėsčiomis po istorinį Havanos centrą: Plaza de Armas aikštė, Oficios gatvė, Pranciškaus Asyžiečio aikštė ir kt. 1982 m. Havanos senamiestis buvo įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą. Apsilankymas romo muziejuje, degustacija. Vėliau praeisite iki viešbučio „Ambos Mundos“, kuriame gyveno Ernestas Hemingvėjus, Katedros aikšte iki garsiojo „Bodeguita del Medio” baro. Galėsite pasigrožėti miesto panorama: Revoliucijos muziejus, Centrinis parkas, Didysis Havanos teatras, Kapitolijus, garsioji Malekono krantinė ir kt. Pietūs restorane. Apžvalginės ekskursijos tęsinys po šiuolaikinę Havaną: Revoliucijos aikštė, universitetas ir kt. Laisvas laikas. Vakarienė restorane. Nakvynė.

3 diena. Havana–Vinalės slėnis (Vinales)–Havana
Pusryčiai. Ekskursija po vaizdingąjį Vinalės slėnį, esantį Pinar del Rijaus provincijoje, kurioje auginamas geriausias pasaulyje tabakas. Apsilankymas tabako fabrike. Vėliau sustojimas „El Paraiso“ ūkyje, kuriuose galėsite susipažinti su kasdieniniu vietinių žmonių gyvenimu, įvertinti jų svetingumą ir nuoširdumą. Apsilankymas „Cueva del Indio“ olose, kur galėsite paplaukioti laiveliu požeminėje upėje. Pietūs restorane. Sustojimas prie garsiosios „Priešistorinės freskos“, nutapytos ant 120 m aukščio uolos šlaito. Pakeliui foto pauzė – sustojimas Los Jazmines apžvalgos aikštelėje. Sugįžimas į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė.

4 diena. Havana–Sjenfuegosas (Cienfuegos)–Trinidadas (Trinidad)
Pusryčiai. Išvykimas į Trinidadą. Pakeliui sustojimas „Fiesta Campesina“ žemės ūkio fermoje, kurioje susipažinsite su  Sapatos (Zapata) pusiasalio gamta ir gyvūnija. Sustojimas Sjenfuegose. Pietūs restorane. Pasivaikščiojimas pagrindinėmis miesto gatvėmis. Tai vienintelis miestas saloje, kurį įkūrė prancūzai, todėl  jis nepanašus į kitus Kubos miestus. Skiriasi savo idealia simetrija, neoklasicizmo stiliaus pastatais, ilgu pėsčiųjų bulvaru. Pasivaikščiosite Chosė Marti parke, apžiūrėsite Valjės rūmus, Tomas Terry teatrą, Nekaltojo Prasidėjimo katedrą ir kt. Atvykimas į Trinidadą. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė. Nakvynė.
 
5 diena. Trinidadas
Pusryčiai. Išvykimas į jūros uostą. Jūros kruizas katamaranu.
Ekskursija į iguanų salą. Jūros gėrybių pietūs laive. Poilsis saloje. Sugrįžimas į viešbutį. Laisvas laikas. Vakarienė, nakvynė.
  
 
6 diena. Trinidadas (Trinidad)–Topes de Kolantesas (Topes de Collantes)
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Trinidadą. Miestą XVI a. įkūrė ispanų kolonizatoriai. Miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Istorinis miesto centras: pagrindinė aikštė, neoklasicizmo stiliaus Švenčiausiosios Trejybės bažnyčia su unikaliu altoriumi, grafo Bruneto rūmai, kuriuose įsikūręs  Romantizmo muziejus ir kt. „La Canchanchara“ bare paragausite garsiojo kanšačara kokteilio. Pietūs restorane. Išvykimas į Topes de Kolanteso miestelį. Atvykimas, apgyvendinimas pasirinktos kategorijos viešbutyje. Vakarienė. Nakvynė.

7 diena. Topes de Kolantesas
Pusryčiai. Ekskursija į  Gvanajaros (Guanayara) nacionalinį parką. Susipažinsite su šios vietovės augmenija ir gyvūnija, pasivaikščiosite „laukinėmis“ ežerų pakrantėmis, pamatysite nuostabų Salto El Rocio krioklį. Kreoliški pietūs restorane. Apsilankysite kavos namuose. Sugrįžimas į viešbutį. Vakarienė restorane. Nakvynė.  
 
8 diena. Topes de Kolantesas –Santa Klara (Santa Clara)–Remedjosas (Remedios)–Kajo Santa Marija (Cayo Santa Maria)
Pusryčiai. Išvykimas į Kajo Santa Marijos salą. Tai nedidelė sala, kurią su „didžiąja“ sala jungia 36 km ilgio dirbtinis kelias. Pakeliui sustojimas Santa Klaroje. Apžvalginė ekskursija po miestą. Apsilankymas Če Gevaros memoriale. Pietūs restorane. Vėliau sustojimas Remedjoso miestelyje. Atvykimas į Kajo Santa Marija sala, apgyvendinimas pasirinktos kategorijos viešbutyje. Vakarienė. Nakvynė. 
9–10 diena. Kajo Santa Marija
Pusryčiai. Poilsis prie jūros. Vakarienė. Nakvynė.

11 diena. Kajo Santa Marija–Havana
Pusryčiai. Išvykimas į Havanos oro uostą. Skrydis į Europos miestą.5


12 diena. Europos miestas–Vilnius
Skrydis į Vilnių.

Kelionės kaina
 
nuo 1660 Eur

Pastabos
Kainos nurodytos vienam asmeniui dviviečiame kambaryje.
Pateikiama galima mažiausia šios kelionės kaina, konkreti kelionės kaina priklauso nuo pasirinktos kelionės datos (poilsio sezono), viešbučių ir paslaugų kainos, valiutų kursų svyravimo.
Dėl kitų kainų prašome teirautis tel. (8 5)  249 78 78; mob. 8 620  88 506; 8 614  88 055.
Minimalus keliaujančiųjų skaičius – 2.
Lankytinų objektų eiliškumas ir laikas gali keistis.
Šią kelionę organizuoja Kelionių organizatorius VEGATURAS.
Kelionę galima įsigyti internetu arba nuotoliniu būdu.
 
Į kaina įskaičiuota:
 • sutikimas, pervežimas oro uostas–viešbutis–oro uostas; 
 • 7 nakvynės 3* - 4* viešbučiuose su pusryčiais turo metu;
 • maitinimas turo metu: 7 pietūs, 7 vakarienės;
 • 3 nakvynės 4* viešbutyje Kajo Santa Marija saloje su maitinimu „viskas įskaičiuota“ poilsio metu;
 • ekskursijos pagal programą;
 • rusakalbio gido paslaugos.

Papildomos išlaidos:
 • skrydis Vilnius–Havana–Vilnius;
 • medicinos išlaidų draudimas ;
 • Kubos viza (turisto kortelė) – 55 Eur;
 • išvykimo mokestis, mokamas oro uoste – 25 konvertuojami Kubos pesai;
 • turo metu: gėrimai pietų ir vakarienės metu;
 • arbatpinigiai vairuotojui, gidui ir kt.

Apie šalį

  


Geografinė padėtis. Kuba – tai Karibų jūros baseino valstybė. Kubos salyno sudėtyje yra apie 1600 mažesnių ir didesnių salų, iš kurių dvi priklauso Didžiųjų Antilų salų grupei – tai Kubos ir Chuventudo salos. Pietuose Kubos krantus skalauja Karibų jūra, pietvakariuose – Jukotano sąsiauris, rytuose – Vėjų sąsiauris, skiriantis nuo Haičio salos, šiaurėje – Floridos sąsiauris, skiriantis JAV Floridos valstijos.

Plotas. Šalies plotas 110860 kv. km.

Klimatas. Kuba – tropikų šalis ir 330 dienų per metus čia šviečia saulė. Vidutinė metinė temperatūra – apie 25,5 º С. Šalčiausias mėnuo – sausis, vidutinė temperatūra 21 º С, o šilčiausias – liepa, vidutinė temperatūra apie 30 º С. Vandens temperatūra prie kranto – žiema 25 º С, o vasara – 28 º С.

Sostinė. Havana.

Politinė sistema. Šalies pavadinimas – Kubos respublika. Kuba yra socialistinė valstybė, parlamentinė respublika. Šalį nuo 1959 metų valdo Fidelis Kastro, pirma kaip premjeras, o nuo 1976 metų - kaip valstybės ir ministrų tarybų prezidentas. Jis taip pat ir komunistų partijos pirmasis sekretorius bei karo pajėgų vadas.Šalis suskirstyta į 14 provincijų ir Havanos administracinį vienetą.

Gyventojai. Kuboje gyvena apie 11,4 milijonų žmonių. Dvi pagrindinės etninės grupės: mulatai – 51 % ir europiečiai – 37 %, taip pat afrikiečiai – 11 %, kiniečiai – 1 %.

Kalbos. Oficiali kalba – ispanų.

Religija. Kuboje religija atskirta nuo valstybės. Gyventojai gali laisvai rinktis religiją. Plačiausiai paplitusi krikščionybė. Čia yra daug veikiančių bažnyčių, kurios turi didelę architektūrinę ir meninę vertę - tai Havanos katedra, šv. Angelo bažnyčia ir kitos.

Valiuta. Kubos pesas = 100 sentavų. Nuo 2004 metų, kuomet buvo uždraustas JAV doleris,  šalies pinigų rinkoje egzistuoja nekonvertuojamas pesas, skirtas vidiniams atsiskaitymams, ir konvertuojamas pesas, skirtas atsiskaitymams su užsienio turistais. Vienas toks pesas prilygintas 1 JAV doleriui.

Laikas. Laiko juosta UTC-5, vasaros laikas UTC-4.

Transportas. Kuboje nepatartina naudotis visuomeniniu transportu, nes paslaugų lygis yra labai žemas. Turistams Kuboje yra specialūs, turistiniai taksi. Taksi galima užsakyti iš bet kurio viešbučio. Šių mašinų maršrutai pastoviai yra kontroliuojami, kas padeda užtikrinti keleivių saugumą.
 
Papildoma informacija :
 
Sveikata. Povojingų vabzdžių ir gyvūnų įkandimai Kuboje Jūms beveik negresia. Bet maudytis neįrengtame paplūdimyje pavojinga. Jūros dugnas gali būti pilnas aštrių koralų nuolaužų ir jūros ežių. Labai pavojingos gali būti medūzos “portugališkas laivelis”, kurias vasara vėjai kartais atplugdo prie kranto. Rykliai ir kitos didelės žuvys Jūms negresia, nes paplūdimiai apsupti koraliniais rifais ir neprieinami stambioms žuvims. Didžiausias pavojus Kuboje – tai saulė. Nudegimus nuo saulės galima gauti net ūkanotą dieną, todėl būtina naudotis kremais nuo saulės su aukštu apsaugos lygiu.
Vandenį iš čiaupo gerti nerekomenduojama. Pirkite mineralinį vandenį.

Kubos virtuvėNacionalinės virtuvės pagrindą sudaro sezoniniai vaisiai, kepta kiauliena, ryžiai “kongri” – balti ryžiai su juodosiomis pupelėmis, manioka su česnakų-citrinų padažu, daržovės, jūros gėrybės, naminiai desertai.

Kubos savitumas. Šalies savitumu - la cubania – saloje su pasididžiavimu vadina būdingus vietiniems gyventojams bruožus ir šalies kultūros įpatumus. Į šią sąvoką įeina kubiečių išvaizda, susiformavusi iš dvejų pagrindinių tautų bruožų - ispanų ir afrikiečių, ir jų linksmas charakteris. Kubos gyventojai visada pasiruošę šypsotis, labai svetingi, malonūs. Greita ispanų kalba pripildyta idomių, kartais netikėtų posakių. Kubiečiai labai drąsūs, kilnūs, jų charakteryje jungiasi žmogaus savigarbos principai ir meilė Tėvynei. Kubiečiai veržlūs, pašaipūs ir labai aistringi.

Arbatpinigiai. Kuboje įprasta mokėti arbatpinigius 5-15% nuo sąskaitos. Nešikui, viešbučio kambarinei duodamas 1 USD.

Nuotraukos. Negalima fotografuoti karinę techniką, kariškius, pramonės įmones. O vietiniai gyventojai, atvirkščiai, labai mėgsta fotografuotis. Bet visada reikia paklausti jų leidimo.
 

Kelionės ir kainos