Data Trukmė Kaina    
Pasirinktinai 8d  / 7n nuo 540 EUR Užsakyti Užklausti

Kelionės programaPažintinė kelionė „Auksinis trikampis ir Kadžurahas“
(Delis–Džaipuras–Abaneris–Agra–Fatehpur Sikris–Džansis–Orčha–Kadžurahas–Delis)

Kelionės datos: pagal individualų užsakymą  

Kelionės trukmė 8 dienos / 7 nakvynės (Delis – 1 n.; Džaipuras – 2 n.; Agra – 2 n.; Kadžurahas – 1 n.; Delis – 1 n.)

Kelionės programa

1 diena. Vilnius–Delis (Delhi)
Skrydis Vilnius–Europos miestas–Delis.

2 diena. Delis–Džaipuras (Jaipur) (~260 km)
Naktį atvykimas į Delio oro uostą. Įvažiavimo  į šalį formalumų tvarkymas. Sutikimas, pervežimas, apgyvendinimas viešbutyje. Trumpas poilsis. Pusryčiai. Pusės dienos ekskursija po Delį: Indijos vartai, Prezidento rūmai, Lotoso šventykla, Delio simboliu laikomas 71 metro aukščio Kutubo (Qutab) minaretas ir kt. Išvykimas į Džaipurą – Radžastano valstijos sostinę. Džaipuras dar vadinamas rausvuoju arba rožiniu miestu, nes dauguma statinių pastatyti iš rausvos spalvos kalkakmenio. Atvykimas, apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

3 diena. Džaipuras
Pusryčiai. Ekskursija į Gintarinį fortą, įsikūrusį ant kalno šalia vaizdingo ežero. Į fortą pakilsite jodami ant dramblio. Antroje dienos pusėje ekskursija po miestą: apsilankysite Jantar Mantar observatorijoje, kurioje yra didžiausias pasaulyje saulės laikrodis, Miesto rūmuose, Vėjų rūmuose, didingoje  Birla Mandir šventykloje, dar žinomoje kaip Lakshmi Narayan šventykla. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Džaipure.

4 diena. Džaipuras–Abaneris (Abhaneri)–Fatehpur Sikris (Fatehpur Sikri)–Agra (~260 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Agrą – buvusią Didžiųjų Mogolų imperijos sostinę. Pakeliui apsilankysite Abanerio  kaimelyje, kur apžiūrėsite VII a. pastatytą laiptuotą šulinį Chand Baori, pamatysite Harshat Mata šventyklą. Vėliau ekskursija po Fatehpur Sikrį – „mirusį miestą“. Miestą 1569 m. pastatė imperatorius Akbaras, tai buvo jo svajonių miestas. Po 15 metų miestas buvo apleistas dėl vandens trūkumo. Atvykimas į Agrą. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

5 diena. Agra
Pusryčiai. Ekskursija į Tadžmahalo mauzoliejų (Taj Mahal) – įspūdingiausią Mogolų imperijos statinį, kuriame susipynę persų, indų, turkų bei islamo architektūros elementai. Jį 1631-1654 m. statė apie 2000 žmonių. Mogolų imperatorius Šahdžahanas jį pastatydino kaip mauzoliejų savo brangiosios žmonos Arjumand Banu Begum, dar žinomos kaip Mumtaz Mahal, garbei. Jau seniai Agra žinoma kaip Tadžmahalo miestas, kuris savo didingumu užgožia visus kitus architektūrinius paminklus. 1983 m. Tadžmahalas įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą. Vėliau apsilankysite Agros Forte. Jį statyti pradėjo Mogolų imperijos valdovas Akbaras Didysis, perkėlęs sostinę iš Delio. Antroje dienos pusėje apsilankysite imperatoriaus Akbaro mauzoliejuje Sikandroje ir Itimad-ud-Daula mauzoliejuje. Sugrįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Agroje.

6 diena. Agra–Džansis (Jhansi)–Orčha (Orchha)–Kadžurahas (Khajuraho) (~166 km)
Pusryčiai. Pervežimas į geležinkelio stotį. Kelionė traukiniu į Džansį. Vėliau pervažiavimas  autobusu į Kadžurahą. Pakeliui sustojimas ir apžvalginė ekskursija Orčhos mieste: Orčhos tvirtovė, Jahangir, Raja Mahal , Ram Raja šventyklos. Atvykimas į Kadžurahą, apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.  

7 diena. Kadžurahas–Delis
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Kadžurahą. Senovėje šis miestas buvo indų Čiandelų karalystės sostine. Kamasutros meilės šventyklų kompleksas, kurį sudarė 85 atskiros šventyklos, buvo pastatytas 950–1045 m. Šiuo metu iš viso nuostabaus ansamblio beliko tik 22 šventyklos. Visos šventyklos turtingai papuoštos erotinės tematikos skulptūromis, biustais, bareljefais, vaizduojančiais meilės scenas iš Šivos ir Krišnos gyvenimo. Kadžuraho skulptūros pagal senovės kanonus simbolizuoja žmogaus dvasios susijungimą su begaliniu dieviškuoju pradu. Po ekskursijos pervažiavimas į geležinkelio stotį, išvykimas į Delį. Atvykimas, apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė.

8 diena. Delis–Vilnius
Pusryčiai. Išvykimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Kelionės kaina:
 
nuo
540 Eur  (viešbutis 3*)
nuo
640 Eur (viešbutis 4*)
nuo
790 Eur (viešbutis 5*)

Pastabos:

Kainos nurodytos vienam asmeniui dviviečiame kambaryje.
Dėl kitų kainų prašome teirautis tel. (8 5)  249 7878; 8 620  88 506, 8 614 88 055.
Pateikiama galima mažiausia šios kelionės kaina, konkreti kelionės kaina priklauso nuo pasirinktos kelionės datos (poilsio sezono), viešbučių ir paslaugų kainos, valiutų kursų svyravimo.
Minimalus keliaujančiųjų skaičius – 2.
Šią kelionę organizuoja Kelionių organizatorius VEGATURAS.

Kelionę galima įsigyti internetu arba nuotoliniu būdu.


Į kainą įskaičiuota:
 • sutikimas oro uoste ir pervežimas oro uostas–viešbutis–oro uostas;
 • 7 nakvynės pasirinktos kategorijos viešbučiuose su pusryčiais;
 • ekskursijos ir pervežimai pagal programą;
 • kelionė traukiniu Agra–Džansis; Džansis–Delis;
 • gido paslaugos (rusų kalba);
 • jojimas ant dramblio į Amber Fortą;
 • vietinio gido paslaugos Orčhoje ir Kadžurahe (anglų kalba).

Papildomos išlaidos:
 • skrydis Vilnius–Europos miestas–Delis–Europos miestas–Vilnius;
 • Indijos viza  – 100 Eur;
 • medicininių išlaidų draudimas;
 • bilietai į lankomus objektus – apie 70 JAV dolerių;
 • papildomas maitinimas;
 • asmeninės išlaidos.

Apie šalį

Jau pats šalies pavadinimas audrina mūsų vaizduotę pasakišku paslaptingumu, visagaliais maharadžiomis, didingais bei išdidžiais drambliais ir tigrais, nepalaužiama Gandi valia ilgoje kovoje už šalies nepriklausomybę.

INDIJA – tai neapsakomo grožio ir egzotikos šalis, tai nuostabiausių spalvų ir kontrastų kraštas. Dieviškas gėlių ir santalmedžio aromatas, nepasiekiamas ir didingas Himalajų kalnyno grožis, nesibaigiantys paplūdimiai, smaragdiniai Indijos vandenyno vandenys, senovės paslaptimi dvelkiančios šventovės, prekybos gatvių siautulys, senovės tradicijos ir dabartis – visa tai INDIJA.

Aplankę Indiją, Jūs pajusite dvasinę ramybę ir pakilimą, pajusite visą šios šalies įvairovę, įvertinsite stebuklingą induistų šventovių grožį ir musulmoniškų mečečių elegantišką griežtumą, pamatysite jausmingus ir gracingus “užmirštų” senovės miestų architektūros šedevrus.
 
 
     
 
 
Geografija. Indija – valstybė Pietryčių Azijoje. Užima Indostano pusiasalį ir dalį žemyno. Šiaurės vakaruose ribojasi su Pakistanu ir Afganistanu, šiaurėje su Kinija, Nepalu, Butanu, rytuose su Birma ir Bangladešu. Vakaruose prieina prie Arabijos jūros, rytuose prie Bengalijos įlankos. Netoli Indijos krantų yra salų valstybės – Šri Lanka, Maldyvai ir Indonezija. Šiaurėje ir šiaurės rytuose Indijos gamtines sienas sudaro Himalajai – aukščiausias pasaulio kalnynas, kurį pačiuose šalies šiaurės vakaruose nuo Karakorumo skiria Indo aukštupio slėnis. Likusi šiaurinė, rytinė ir centrinė dalis priklauso Indo-Gango lygumai. Vakaruose, pasienyje su Pakistanu, driekiasi Tharo dykuma. Beveik visą pietų teritoriją užima Dekano pusiasalis. Jį supa dvi kalvų grandinės – Vakarų Ghatai ir Rytų Ghatai.

Plotas. 3 287 590 km²; septinta pagal plotą pasaulio šalis.

Klimatas. Musoninis subekvatorinis, šiaurėje – musoninis tropinis. Ryškūs trys metų laikai: karštas ir drėgnas su vyraujančiu pietvakarių musonu (birželis–spalis, oro temperatūra 35 °C); sausas, palyginti vėsus, su vyraujančiu šiaurės-rytų pasatu (lapkritis – vasaris, oro temperatūra, 10–27 °C); labai karštas, sausas pereinamasis (kovas–gegužė, oro temperatūra 38–46 °C). Birželio mėnesį, prasidėjus lietaus sezonui, maloniausia lankytis Radžastane ir gėrėtis dykumų peizažais. Rugsėjo pabaigoje prasideda geriausias laikas turizmo sezonui – giedras dangus, maloniai šildanti saulė, rudens vėsa. Šalčiausi yra gruodis ir sausis, tuomet Himalajuose – slidinėjimo sezono įkarštis. Karščiausiais kovo–gegužės mėnesiais geriausia vykti į kalnų rajonus arba į žygius Himalajuose.

Sostinė. Delis (11,5 mln.).

Didžiausi miestai. Mumbajus (Bombėjus) 13 mln., Bangalūras 5,3 mln., Kalkuta 4,6 mln., Madrasas 4,4 mln.

Politinė sistema. Federacinė respublika. Pilnas šalies pavadinimas – Indijos Respublika. Šalies vadovas – Prezidentas. Vykdomoji valdžia priklauso Ministrui pirmininkui, įstatymų leidžiamoji – dviejų rūmų Parlamentui. Administraciniu atžvilgiu šalis suskirstyta į 28 valstijas (kurio s suskirstytos į apskritis), 6 sąjungines teritorijas ir Sostinės Teritoriją. Nepriklausomybė atgauta nuo Jungtinės Karalystės
1947 m. rugpjūčio 15 d.
Gyventojai. Indijoje gyvena virš 1,1 milijardo gyventojų (antra pagal gyventojų skaičių šalis pasaulyje).

Kalbos. Valstybinė kalba – hindi ir anglų. Dar 22 kalbos yra laikomos oficialiomis kalbomis atskirose šalies valstijose.

Religija. Dauguma šalies gyventojų yra induistai – 80,5 %, musulmonai – 13,4 %, krikščionys – 2,3 %, sikhai – 1,9 %, budistai – 0,8 %, džainistai – 0,4 %.

Pinigai. Indijos rupija (INR) = 100 paisų.

Laikas. Laiko juosta UTC+5:30. Vasaros laikas netaikomas. Lenkia Lietuvos laiką +3,5 val., vasarą +2,5 val.
 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos